реклама Делікат

Ухвалений парламентом у першому читанні 30 серпня законопроєкт «Про медіа» суперечить заявленим цілям і загрожує впровадженням тоталітаризму в медійній сфері, переконані в Інтернет Асоціації України.

Про це йдеться у листі, який ІнАУ направила керівникам профільних парламентських комітетів.

ІнАУ нагадує, що розробники законопроєкту декларують, що пропоновані ними новації нібито спрямовані на забезпечення свободи вираження поглядів, вільного поширення інформації, захист прав користувачів медіа-сервісів, стимулювання конкурентного середовища, рівноправності і незалежності медіа.

uia-logo

Натомість, на думку ІнАУ, зміст документа повністю суперечить цим деклараціям, несе значні ризики збільшення цензури і створює передумови для корупції. Причому йдеться не про об’єктивні воєнні обмеження – абсолютна більшість новацій спрямовані на мирний час.

«У документі міститься ряд контраверсійних та невідповідних Конституції та міжнародним зобов’язанням України новацій, які несуть суттєві загрози не лише сфері медіа, але й галузі електронних комунікацій», – наголошує ІнАУ.

Зокрема, законопроєкт кардинально збільшує повноваження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, яка отримає повноваження видавати свої правові акти без погодження і реєстрації, одноосібно припиняти діяльність медіа, накладати штрафи, а також здійснювати державний нагляд і контроль не лише в сфері медіа, але й поза її межами.

Запроваджується можливість позасудової заборони на поширення медіа (причому не в умовах дії воєнного стану), обмеження доступу абонентів до інформації без рішення суду. Нацраді надається право вимагати обмеження доступу до соціальних мереж і виключення з результатів пошукових систем.

На провайдерів доступу до Інтернету покладаються зобов’язання обмежувати доступ до контенту. Ці зобов’язання технічно не можуть бути виконані, адже коректне обмеження доступу до вебсайту можливе лише на рівні власника сайту або хостингу (датацентру).

Крім того, запроваджуються дискримінаційні підходи до онлайн-медіа у порівнянні з іншими медіа.

ІнАУ висловила сподівання «на здоровий глузд парламентарів, які внесуть необхідні зміни при підготовці законопроєкту «Про медіа» до другого читання і не допустять впровадження в Україні тоталітарних підходів північного сусіда».

Нагадаємо, НСЖУ неодноразово заявляла, що в законопроєкті «Про медіа» проігноровано позицію журналістів та редакторів українських ЗМІ. Цей документ гостро критикували журналістські організації, журналістська спільнота та редактори українських ЗМІ, а також Європейська федерація журналістів.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100