Працівники ДСНС провели навчальну зустріч із мінної безпеки для молоді віком від 10 до 35 років у Черкаському обласному молодіжному ресурсному центрі 21 вересня, - про це повідомляє кореспондент видання Прочерк.

20220921_153808

Провідний фахівець сектору агітаційної та пропагандистської роботи ДСНС Костянтин Проценко зазначив, що один рік війни – 10 років розмінування територій.

Працівники ДСНС розповіли молоді про види вибухонебезпечних предметів, а саме: фугасні протипіхотні міни, осколкові протипіхотні міни, фугасні протитанкові міни та ручні гранати. Зауважили про особливості їх маскування та правила безпеки при виявленні небезпечних знахідок. Учасників заходу також ознайомили з обладнанням, яке використовують при знешкодженні вибухівок.

20220921_152836

«Касетні міни є найбільш небезпечні для людей. Одна ракета «Точка-У» своїми касетними елементами може покрити площу розміром з 4 футбольних поля», –зазначив спікер заходу.

Працівники ДСНС наголосили, що під час виявлення вибухонебезпечних предметів категорично забороняється підходити до них та зрушувати їх з місця! У такому разі телефонуйте за номерами 101 або 102.

IMG_20220922_152718_811

Костянтин Проценко розповів, що навіть у Черкаській області ми можемо опинитися поруч із вибухонебезпечними елементами: «Зараз ми можемо будь-де стикнутися з вибухонебезпечними предметами, які використовують на фронті. Всі ми постійно чуємо повідомлення: «повітряна тривога», «зафіксовано пуск ракет» і «працює ППО». Сьогодні близько 70% цих ракет збиває наша ППО і вони не влучають в ціль. Те, що збили, може впасти будь-куди. Кожне збиття ракети позначається на спеціальних картах у певних структурах і вони реагують відповідним чином, але усе перевірити неможливо. Тому те, що на нашій території не ведуться бойові дії – не означає, що ви не можете натрапити небезпечні знахідки».

20220921_152019

Також провідний фахівець сектору агітаційної та пропагандистської роботи ДСНС закликав присутніх підготувати свої електромережі до початку опалювального сезону і нагадав основні правила користування обігрівачами.

«Тепер на роки вперед є загроза життю від вибухівок, які залишаться на українській землі. Я вважаю, що в наш час кожному потрібні такі знання, щоб бути в безпеці. Дізнався сьогодні, який вони мають вигляд і яких розмірів бувають, щоб могти візуально їх ідентифікувати», – поділився учасник заходу Максим Дядик.

Наприкінці зустрічі всі охочі мали можливість приміряти захисне спорядження, яким користуються ДСНСники під час розмінування. Після цього учасники заходу та спікери зробили колективне фото.

Про важливість обізнаності громадян у темі мінної безпеки розповів організатор заходу, голова Черкаської обласної молодіжної ради Володимир Панченко: «Наразі велика частина території України заміновано, в області є значна кількість внутрішньо переміщених осіб, які планують повертатися додому –  на території, де велися бойові дії. Тому ціллю таких заходів є інформування суспільства про те, як діяти у разі небезпечних знахідок».

20220921_154314  

Захід здійснено у межах проекту «Вільно хаб» та програми «Мріємо та діємо», яку впроваджують за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та виконується за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Для тих, хто не зміг відвідати захід, але бажає це зробити, наступної середи 28 вересня о 16:00 у Молодіжному ресурсному центрі повторно проведуть навчальну зустріч. Участь за умови попередньої реєстрації. Деталі ТУТ.

Анастасія Бут

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100