реклама Делікат

У Холодному Яру 14-го жовтня вже вдруге пройде символічне свято Покрови. Що це за свято і чому йому приділяється така увага? Це чи не найбільше церковне свято. Воно було шановане ще з часів козацтва. Саме під час Покрови на Запорізькій Січі обирали кошового.

DSC_4576

14-те жовтня — день створення Української повстанської армії. Боротьба УПА була продовженням нашої боротьби за Україну з часів Революції 1917-1921 років.

Саме 14-го жовтня відзначається День захисників і захисниць України.

Усі три трактування одного свята – про українських борців за Волю. Завдяки їм ми можемо святкувати в незалежній Україні.

DSC_4455

ГО «Поклик Яру» за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації організовує символічне та унікальне дійство у не менш символічному для цього місці – Холодному Яру.

Холодноярські повстанці так само називали себе козаками, продовжуючи українську традицію у боротьбі проти більшовиків. УПА та ОУН справедливо вважаються послідовниками холодноярців від історичного спадку до запозичення методів партизанської війни в них. Окрім цього, в сьогоднішній війні на фронті стоїть 93-тя ОМБР із назвою «Холодний Яр».

Також одним із завдань організації є популяризація Холодного Яру і його історії. На жаль, Герої цього регіону не згадуються державою на належному рівні і цим заходом організатори хочуть довести важливість їхнього визнання.

DSC_4939

В Холодному Яру запалювався вогонь не одного повстання і не один воїн освячував тут свою зброю у Гайдамацькому Ставі. Тому символічним та атмосферним стане формування живого кола у вигляді мапи України із ватрою в центрі, що символізує Холодний Яр. Від вогню цієї ватри запалюються всі смолоскипи, тим самим, відтворюючи пророцтво Шевченка, що було взяте на прапор повстанців «І повіє огонь новий з Холодного Яру».

Захід «Покрова» вже є традиційним. Минулого року 14-го жовтня на захід приїхало 160 учасників з різних куточків України. Цього року бажаючих святкувати Покрову в Холодному Яру зголосилося ще більше. Але, у зв’язку з війною, минулорічні плани організації збільшити кількість людей на святкуванні до 500, а потім і до 1000 переносяться на майбутнє після нашої Перемоги.

DSC_5195

За словами організаторів: «Ми продовжуємо підкреслювати важливість цього дня і робимо його велелюдним для наших патріотів. Холодний Яр об'єднує покоління українських захисників. В ньому формується традиція військової звитяги та світогляд Нації переможців, а це важливо для держави, яка йде до Перемоги!»

Про це повідомляють організатори заходу.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100