реклама Делікат

Свобода ЗМІ – необхідна складова для захисту прав людини. Утім на сьогодні журналісти стикаються з усе більшою небезпекою, виконуючи свої професійні обовʼязки. На цьому наголосила керівниця фундації «Gazeta Wyborcza» Йоанна Кравчик у своїй промові як почесна гостя церемонії вручення премії Global Peace Photo Award 2022.

20221114-global_peace_photo_award_2022-zinner_fvz7361_20059066-750x375

«Журналісти б активніше розслідували порушення прав людини і притягали до відповідальності можновладців, але стикаються з погрозами насильством і увʼязненням. Погрози журналістам, у тому числі, через інтернет, створюють загальну атмосферу страху», – зазначила Йоанна Кравчик.

Вона також навела приклад України, де жертвами російської окупації стали 43 медійники.

Варто відзначити, що саме український фотограф Артем Гумілевський став одним із лауреатів премії. Він отримав медаль переможця Global Peace Photo Award 2022  за свій фотопроєкт під назвою «Велетень».

20221114-global_peace_photo_award_2022-zinner_fvz7978_200590761

Зазначимо, що для глибокого розуміння ситуації Йоанна Кравчик звернулася до своїх партнерів в Україні. Її консультували представники медіаорганізацій, зокрема, голова НСЖУ Сергій Томіленко, виконавча директорка Асоціації Незалежні регіональні видавці України Оксана Бровко, президент Української асоціації медіа бізнесу Олексій Погорєлов.

Українські експерти звернули увагу на актуальні воєнні ризики. Це і загроза потрапити під обстріли, висвітлюючи події фронту, і ризики потрапити в полон до окупантів.

З початком повномасштабної війни сотні журналістів в Україні стали воєнними кореспондентами. На початках катастрофічно не вистачало засобів захисту – шоломів, бронежилетів. Україна не могла самостійно забезпечити спорядженням таку кількість фронтових журналістів. Українські медіаорганізації, зокрема НСЖУ, зверталися за підтримкою до міжнародних партнерів і отримували необхідне спорядження та техніку, які були розподілені серед журналістів і редакцій.

Фундація «Gazeta Wyborcza», яку очолює Йоанна Кравчик, за підтримки медіакомпаній нордичних країн започаткувала ініціативу Ukrainian Media Fund. В межах ініціативи надається допомога журналістам та редакціям, зокрема, техніка, бронежилети, захисне спорядження. З вірою у стійкість українських медіа ця допомога триватиме і надалі.

Про це йдеться на сайті НСЖУ.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100