реклама
реклама
реклама
купити квартиру Черкаси
реклама
купити квартиру Черкаси

Із переходом церков на григоріанський календар, свята відзначатимуть на тринадцять днів раніше, ніж було до цього.

565f13cf49866fdf

Про це розповів митрополит Черкаський і Чигиринський, Владика Іоан, пише Суспільне.

Як пояснив керівник інформаційної служби Черкаської єпархії Православної церкви України, священник Андрій Шпунт, реформа вплине на усі нерухомі свята, а це 365 днів року:

"З переходом на інший календар, свята переносяться на тринадцять днів раніше. Це стосується всіх дванадесятих свят, тобто дванадцяти найважливіших свят, серед яких Різдво Христове, Богоявлення, Благовіщення, День Святої Трійці. Переноситимуться на тринадцять днів назад всі нерухомі свята, а це 365 днів року".

Тобто, як пояснив священник, церковна реформа вплине на 365 днів року.

"Щодня в церкві вшановують якогось святого. Тобто не можна сказати, що ми перенесемо дванадцять головних свят, а інші не перенесемо. Це стосується і постів. Скажімо, коли Різдво святкуємо 7 січня, то піст розпочинаємо 28 листопада. А якщо — 25 грудня, то, відповідно, і піст потрібно розпочинати на два тижні раніше".

Перехід не стосуватиметься Пасхалії. Андрій Шпунт пояснив чому:

"Пасхалія по-своєму вираховується. І залежно від того, в який день Великдень, визначають, коли Вербна неділя (за тиждень перед Великоднем), Вознесіння — через сорок днів після Великодня, Трійця — через п'ятдесят днів".

5190ca8b0f4ba44e

Перехід на відзначення православних свят за григоріанським календарем є добровільним процесом, який проходить по всій Україні, додав священник Андрій Шпунт.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100