Патріотичний літературно-музичний захід «Слово про війну» провели у Черкаській обласній бібліотеці для юнацтва імені Василя Симоненка, – про це повідомляє кореспондентка Прочерку.

Головними гостями заходу стали українські військовослужбовці. Кульмінацією заходу стало вручення задекорованого прапора України захисникам зі словами підтримки та подяки від учнів Art-студії «Глорія» та дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, а також листівок з побажаннями, створених ними власноруч.

20230223_134709

«Я вдячний усім, хто виховує у наших дітях національну самоусвідомленість та ідентичність, хто засіває українське у серця наших дітей, щоб воно проросло, не даючи місця «рашистському міру», який нам хотіли нав’язати. Якби наша держава у 2014 році не взяла курс на «українізацію», то невідомо, як би зараз розвивалися події. Щиро дякую дітям за особливі подарунки від усього колективу військової частини», зазначив командир Євгеній.

Також командир військової частини вручив подяку колективу Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка. Директор книгозбірні Федір Пилипенко передав від колективу воїнам збірки поезій Василя Симоненка «Україно, ти моя молитва».

Черкащанка Віра Виноградна долучалася до створення прапора для військових. Дівчина вже більше десяти років відвідує Art-студію «Глорія». Вона вважає, що нині важливо морально підтримувати захисників:

«Війна торкнулася мене з першого дня, мій тато пішов воювати добровольцем, тому я часто малюю на військову тематику. Коли створювали прапор для захисників, то найбільше хотіли їм так віддячити. Також ми організували майстер-клас, під час якого переселенці створювали листівки для бійців. Там ми писали теплі слова для наших військових, щоб вони знали, що ми їх чекаємо і віримо в них».
20230223_135458

Під час зустрічі свої вірші про мужню боротьбу українців та віру в майбутнє зачитали лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка Валерій Власюк і членкині Національної спілки письменників України Катерина Вербівська та Ганна Клименко-Синьоок.

На зустріч також запросили переселенку з Харкова Катерину Воронцову, яка нині проживає у Черкасах. Вона продекламувала вірш та подякувала військовим: «До цієї війни я також писала вірші, але обстріли змусили замовчати, тому сьогодні я зачитаю вірш Василя Симоненка».

Також слово мав очільник Симоненківської книгозбірні Федір Пилипенко. Він зачитав декілька своїх нових віршів та розповів про діяльність бібліотеки за рік повномасштабного вторгнення: «У перші дні війни колектив облаштував укриття, зібрали кошти для перерахунку на ЗСУ, почали волонтерити, плести маскувальні сітки. Ми започаткували низку творчих заходів спрямованих на підтримку ЗСУ та патріотичного духу серед юнацтва. Організували акцію «Подаруй книгу захисникові». Кожен наш крок був спрямований на перемогу. Наша бібліотека стала хабом для ВПО, тут для них проводять різноманітні майстер-класи».

20230223_135819(1)

Крім того, під час літературно-музичної зустрічі у бібліотеці експонували картини на воєнну тематику, їх створили учні Art-студії «Глорія» Черкаського міського будинку культури ім. Івана Кулика під керівництвом викладачки Ганни Чуприни. Міні-виставку назвали «Воїни світла, воїни добра!».

«Я сама з Донбасу, але вже 30 років живу у Черкасах. У 2014 році сюди переїхала вся моя родина. Деякі учні нашої студії також приїхали у 2014 році, ми почали допомагати дітям, щоб вони адаптувалися на Черкащині. Проводили майстер-класи та зустрічі, і відчували війну ще з тих пір. З вересня ми передали для військових понад 2500 свічок. Також наші діти постійного малюють листівки та картини для них», розповіла викладачка Art-студії «Глорія» Ганна Чуприна.

20230223_131618

Анастасія Бут

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100