У Звенигородському районі зареєстровано летальний випадок захворювання на блискавичну форму менінгококової інфекції. Помер 11-річний хлопчик.

4a641e29a9f4a66a69a3b764542be4e2

Фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проведено епідеміологічне розслідування цього випадку та комплекс протиепідемічних заходів, встановлено коло контактних осіб, організовано їх бактеріологічне обстеження, медичне спостереження тощо. За пропозиціями Черкаського ОЦКПХ також проведені профілактичні та протиепідемічні заходи працівниками місцевих закладів охорони здоров’я та освіти.

Довідково

Менінгококова інфекція – це важке інфекційне захворювання, яке викликається бактеріями – менінгококами.

Джерелом інфекції може бути як безпосередньо хворий, так і носій менінгокока. Носіїв менінгокока в сотні разів більше, ніж хворих. Передається ця інфекція повітряно-крапельним шляхом (при розмові, кашлі, чханні).

Прояви менінгококової інфекції різноманітні та дуже схожі з симптомами ГРВІ. Це постійна закладеність носа, нежить, головний біль, підвищена температура.

Але можуть бути і важкі форми – менінгококовий менінгіт, сепсис (менінгококцемія, яка за декілька годин може призвести до смерті), менінгококовий артрит, кон’юнктивіт, енцефаліт, неврит лицевого нерва.

Діти хворіють набагато частіше, ніж дорослі. Навіть при своєчасному лікуванні смертність від менінгіту висока.

Шановні батьки! За найменших ознак ГРВІ у дитини звертайтеся до сімейного лікаря чи педіатра.

Завжди краще запобігти захворюванню, ніж його лікувати. Найкращий захист – це вакцинація від менінгокока.

Для профілактики менінгококової інфекції в Україні використовуються дві вакцини – «Менактра» та «Німенрикс», які є рекомендованими згідно з Календарем профілактичних щеплень. Вакцини можна придбати в аптечній мережі, попередньо проконсультувавшись зі своїм лікарем, та зробити щеплення у найближчому центрі первинної медичної допомоги або поліклініці.

Про це повідомляє ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100