реклама

реклама

У школах України можуть запровадити викладання предметів двома мовами – українською та англійською. Однак така новація стосуватиметься лише профільних предметів у старшій школі.

Коли очікувати на таке нововведення, поки невідомо. Деталі розповів гендиректор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України Олег Єресько в ефірі "Ранку вдома".

Він нагадав, що у 2022 році в Україні презентували програму "Освіта 4:0. Український світанок". У ній передбачили реалізацію різних реформ. Серед них є запровадження білінгвальної (двомовної) системи навчання.

Єресько при цьому зауважив, що у нашій державі є чимало закладів освіти, якій відвідують діти, що мають здібності до вивчення іноземних мов. Тож у цих школах практикують раннє вивчення мов.

Ми ж плануємо, що з часом у старшій школі профільний предмет обов'язково викладатимуть двома мовами – українською та англійською, – заявив чиновник.

Єресько пояснив тим, що зараз усі найкращі навчальні матеріали розроблені саме англійською мовою.

реклама

Коментарі  

 
-1 #8 Сергій 05.03.2024 15:09
Який сенс від того двомовного навчання? Взагалі, я б рекомендував поступати на навчання до Польщі. Там якість освіти в рази краща і після закінчення університету можна з легкістю знайти собі роботу.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #7 Говоріть українською 08.03.2023 23:37
Цитую Смішно:
В Україні до війни лише 6% населення знали англійську, але й з них частина виїхала за кордон. Яке може бути білінгвальне навчання, коли не всі вчителі англійської добре знають англійську? Кого і як вони навчать? Це просто якийсь цирк на дроті!

Ще слід додати, що поряд з вивченням іноземної мови вже настав час ставити питання про збереження материнської української мови і захист її від калічення (членкині, продавчині, катедра, етер) і засмічення чужорідними словами (коворнінг, хейп, тренд, хаб, бренд, стартап).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #6 Андрей 08.03.2023 14:45
Цитую Алекск:
Уругвай колись був колонійою Португалії.зараз у них португальський офіциальний
Може, Бразилія? В Уругваї офіційна іспанська.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #5 Смішно 07.03.2023 21:29
В Україні до війни лише 6% населення знали англійську, але й з них частина виїхала за кордон. Яке може бути білінгвальне навчання, коли не всі вчителі англійської добре знають англійську? Кого і як вони навчать? Це просто якийсь цирк на дроті!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #4 Яків Миколайович 07.03.2023 16:31
На останніх ЗНО перед вторгненням 80% з тих, що здавали математику та фізику як ПРОФІЛЬНІ предмети, не могли розв'язати навіть елементарні завдання з курсу 8 класу! Щоб приховати цю ганьбу, мінімальниий бал доводилося встановлювати в 10-15% від максимально можливого! І це їм ще українською викладали...
В деяких ліцеях, де дітей таки справді чомусь навчають - за згодою батьків, білінгвальна система може запроваджуватис я. Але покажіть мені в наших звичайних школах викладачів математики, що здатні спілкуватися англійською, чи викладачів англійської, що не впадуть в ступор, побачивши квадратний корінь!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #3 Уругваєць 06.03.2023 20:06
Цитую Алекск:
Уругвай колись був колонійою Португалії.зараз у них португальський офіциальний

Аміго! Уругвай був колонією а не колонійою.І мова у нас офіційна а не офіціальна.Будете у нас в Монтевідео - занесіть в ремонт свій гугл-перекладач.Він у вас барахлить.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #2 Як це? Нow is it? 06.03.2023 19:37
"профільний предмет обов'язково викладатимуть двома мовами – українською та англійською, – заявив чиновник". Як це розуміти? Одночасно говорити двома мовами? Чи може спочатку сказати однією, а потім те саме іншою?
Викладання має здійснюватися українською мовою, а іноземні мови вивчати краще ніж зараз.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 Алекск 06.03.2023 18:31
Уругвай колись був колонійою Португалії.зараз у них португальський офіциальний