273 вистави для найменших поціновувачів мистецтва показав колектив Черкаського академічного театру ляльок. Попри війну, постійні тривоги й перебої зі світлом маленькі глядачі все ж мали змогу побачити улюблені вистави і відвідати кілька прем'єр.
Ми дещо змінили й акторський склад. Наші колеги сьогодні захищають Україну на передовій, тож намагаємося і їх підтримувати, і творчий процес не припиняти, тому в колективі з'явилися нові професіонали, - коментує директорка закладу Любов Величко.
Вона також зауважила, що більшість проведених вистав були благодійними. Актори збирали всі свої декорації і їхали в місця, де проживають внутрішньо переміщені особи і вже там для них створювали маленьке свято. Своїми виставами вони прагнуть відволікти малечу від травматичних подій і повернути хоч на деякий час у безтурботне дитинство. Це одна з їхніх важливих місій у підтримці тилу під час війни.
Однак колектив не припиняв волонтерити й для допомоги захисникам. Вони власним коштом шили білизну й балаклави, плели маскувальні сітки тощо.
Також у закладі влаштовували тематичні екскурсії для переселенців, на яких розповідали про історію будівлі, розповідали про його роботу, різновиди ляльок, та демонстрували уривки з вистав. Гроші зібрані на цих заходах також направлялися на ЗСУ.
- Благодійні вистави - теж складова нашої діяльності. Нещодавно провели «Мяус-дей» присвячений зниклому безвісти актору нашого театру Юрію Мяусу, та усім захисникам, які теж вважаються зниклими. Гроші, зібрані на цьому заході, передали на потреби захисників та для підтримки сім’ї Юрія, - додала Любов Величко.
Не зважаючи на складні обставини театр продовжує діяти як потужний складник культурного фронту Черкащини. Колектив відновлює свою активну творчу діяльність і запрошує глядачів до своєї зали.
Про це повідомляє Черкаська облрада.
реклама