реклама

реклама

Кожен освітній заклад Черкащини має створити безпекову ситуацію, щоб надавати якісну освіту, каже заступником голови Черкаської ОВА Олександр Шамрай.

1685002077158

На початок військового вторгнення на лютий 2022 року в освітніх закладів було лише 44 протирадіаційні укриття. Це складало 5%. Торік влітку почалася робота, щоб украттів стало більше і наблизити умови освіти до очної форми. Тепер в області починаючи від садочків до вищих закладів кількість укриттів складає 60%. Шукали й альтернативи, працювали з суб’єктами господарювання, які були на необхідній відстані від освітніх закладів. Станом на сьогодні відсоткова кількість укриттів в школах складає 83%. На ці цілі пішло 75 млн грн. Це різні джерела фінансування у тому числі кошти благодійних організацій.

Новою постановою Кабміну на Черкащині надійшло більше 40 млн субвенції. Визначено, які заклади підпадають під реконструкцію, їх буде 7 чи 8. І вже влада приступає до освоєння субвенції. З обласного бюджету також підтримано громади, які облаштовують укриття.

Щодо сільської місцевості, де концентрація діток більше ста осіб до 300 це не є опорні заклади. А опорні заклади, то там більше 300 осіб має бути.  У нас таких закладів 35. На таких теж будуть зосереджуватися, покращуючи умови підвальних приміщень, ставитимуть витяжки, прибиратимуть.

– Там велику роботу проводять керівники господарств, батьківські колективи, безпосередньо громада, що утримує той чи інший навчальний заклад. Ми ж більше садочкам приділяємо увагу в сільських місцевостях, – сказав Шамрай.

Також він повідомив, що в деяких закладах буде змішана система навчання, де дітки будуть мінятися для навчання тижнями. Одні будуть йти в школу, інші вчитимуться дистанційно, потім класи будуть мінятися.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100