Чемпіонат світу зі спортивної гімнастики триває в бельгійському Антверпені. Першу медаль для України на змаганнях виборов черкаський гімнаст Ілля Ковтун. Він став срібним призером чемпіонату світу з багатоборства. Це досягнення до всього стало історичним для України, оскільки раніше представникам нашої чоловічої збірної не вдавалося підійматися вище третього місця в багатоборстві на світових першостях.

385816091_334413912289785_3632532839547162409_n

Кваліфікувавшись до фіналу з 18-м результатом, 20-річний гімнаст впевнено пройшов усі шість видів і у підсумку набрав суму 84.998, поступившись лише олімпійському чемпіону Токіо-2020 Дайкі Хасімото з Японії (86.132) і на 0,666 бала випередивши бронзового призера американця Річарда Фредеріка.

Відзначимо, що для Іллі Ковтуна це друга медаль чемпіонату світу в кар’єрі після бронзи в багатоборстві, яку він виборов 2021 року в Кітакюсю (Японія).

370311158_334413948956448_8724693126330887432_n

«Це дуже важкий час для моєї країни, тому це дуже особлива медаль», – відзначив в інтерв’ю офіційному сайту FIG, Olympic channel та USA Today Ілля Ковтун. – Я виступив краще, ніж у кваліфікації, зробив усе, що міг і пишаюся цим».

Тренує спортсмена Ірина Надюк.

385783071_334414038956439_5550994058977504606_n

«Знову дивовижне досягнення ділом та історичними результатами. Уперше в Україні срібло з багатоборства на ЧС. Ілля – перший гімнаст в Україні, котрий виборов дві медалі ЧС із багатоборства», – наголошує тренерка.