12 листопада у Черкасах в районі вул. 30-річчя Перемоги, 29 зареєстровано захворювання на сказ у лисиці. Це підтверджено регіональною лабораторією ветеринарної медицини, інформує державна санітарно-епідеміологічна служба міста.
Прес-служба Черкаського міськвиконкому нагадує:
Сказ – особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин. Збудником сказу є вірус, що вражає центральну нервову систему. Вірус виділяється з хворого організму тільки зі слиною. Зараження сказом відбувається через пошкоджені шкірні покриви або слизові оболонки під час укусу або ослинення. Вірус в слині хворої тварини з’являється за 10 днів до появи клінічних ознак захворювання. Ось чому за тваринами, які нанесли укуси людям, необхідно проводити ветеринарний нагляд протягом 10 днів з моменту укусу для визначення його безпечності по сказу. Сказ – природно-вогнищева інфекція. Основним резервуаром і переносником вірусу в Черкаській області є лисиці, від яких він передається тваринам (хворіють всі види домашніх, сільськогосподарських та диких тварин).
Перші ознаки хвороби у людини з’являються раптово, на фоні повного здоров’я. Вже за 1-2 дні на місці загоєної від укусу рани з’являється тягучий біль. Розвивається запальне нездужання і втрата апетиту, сну, дратівливість, спрага, а згодом – судоми м’язів глотки. Розвивається тяжка ознака так званої «водобоязні». Захворювання триває 2-4 дні і закінчується смертю.
Що ж необхідно робити, коли людину покусала або ослинила тварина (домашня чи дика):
- поверхню рани негайно рясно промити водою з милом, край рани обробити спиртом або настоянкою йоду;
- негайно звернутися за медичною допомогою до лікаря;
- сприяти проведенню 10-денного ветеринарного нагляду за твариною, що нанесла укус;
- невідкладно прийняти повністю курс щеплень проти сказу, якщо такий був призначений.
Жителям міста, особливо мешканцям загрозливої зони, що обмежується вулицями Руставі – Конєва – 30 р. Перемоги – Ярославська – М. Батицького, в разі появи диких тварин негайно повідомляти працівників ветеринарної медицини. Відловом бродячих тварин у місті займається КП «Черкаська служба чистоти». Повідомити про тварину можна за телефоном 15-05, 15-56 або 64-32-66.
Слід пам’ятати, щоб запобігти зараженню тварин на сказ, їм треба щорічно робити профілактичні щеплення, а також виконувати правила утримання тварин. Вигулювати собак необхідно тільки на повідках, у намордниках, у приватних садибах – тримати прив’язаними або у вольєрах.
Сказ вилікувати неможливо, його можна тільки попередити!
За більш детальною інформацією звертайтеся до санітарно-епідеміологічної (тел. 63-55-14) та державної ветеринарної служб (тел.. 45-45-22).
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису