реклама

реклама

У Черкаській області щороку реєструється від 4 до 13 випадків лептоспірозу, на жаль, один-два – закінчуються летально. У 2023 році зареєстровано 9 випадків захворювання з одним летальним наслідком.

Нагадуємо, що джерелом лептоспірозної інфекції є мишоподібні гризуни, що заселяють, особливо з настанням холодів, об'єкти народного господарства та приватного сектору. Слід зазначити, що на лептоспіроз можна захворіти також внаслідок догляду за хворими на цю інфекцію тваринами – велика рогата худоба, свині, собаки, коти.

Зараження відбувається при вживанні інфікованої води, фруктів, овочів чи продуктів, забруднених виділеннями гризунів, а також при недотриманні правил особистої гігієни вдома і на виробництві. Збудники лептоспірозу виділяються із сечею гризунів і завдяки високій рухливості та проникливості потрапляють в організм людини через пошкоджену шкіру, слизові оболонки та шлунково-кишковий тракт.У воді відкритих водоймищ збудники лептоспірозу зберігають свою життєздатність залежно від умов протягом 30 днів і більше, у вологому ґрунті – до 3-х місяців.

Leptospiroz

Симптоми лептоспірозу схожі на прояви інших захворювань — наприклад, можуть нагадувати грип чи COVID-19.

Серед симптомів лептоспірозу: висока температура; головний біль; озноб; біль у м’язах; блювання та діарея; жовтяниця; почервоніння очей; висипання.

Людина може захворіти в період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Хвороба зазвичай починається різко з лихоманки та інших симптомів. Лептоспіроз може перетікати з першої фази з вищезазначеними симптомами до другої — більш важкої — яка може призвести до ураження нирок, печінки або менінгіту. У разі несвоєчасного звернення по медичну допомогу недуга може призвести до смерті.

Щоб не захворіти на лептоспіроз, фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» рекомендують:

– захищати помешкання, продуктові склади, комори та інші об'єкти від проникнення гризунів;

– уникати контактів із хворими та інфікованими тваринами;

– знищувати гризунів у особистих помешканнях;

– не вживати в їжу м'ясо і молоко хворих на лептоспіроз тварин;

– при вживанні харчових продуктів, що зберігаються в коморах та сховищах, ретельно промивати їх проточною водою;

– обов’язково вакцинувати домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу.

ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100