реклама

реклама

Селище Катеринопіль Черкаської області, яке до 1795 року називалося Калниболото, знову перейменують.

Фото: Facebook/ Підслухано КатеринопільПро це кореспондентові Укрінформу розповів селищний голова Катеринополя Володимир Коваленко.

"Від нашого селища у підкомітеті Верховної Ради вимагають погодити нову назву. Стару нібито пов'язують із царицею Катериною II, хоча жодних документів, які це підтверджують, немає. Зараз ми обиратимемо між двома назвами – Калинопіль і Тікич, бо в нас протікає річка з назвою Гнилий Тікич", – зазначив Коваленко.

Раніше селищна рада Катеринополя пропонувала залишити стару назву і вважати, що селище назване в честь матері Тараса Шевченка Катерини Якимівни. Однак у Верховній Раді розуміння не знайшли.

Стара назва Калниболото означала глинисте, болотисте місце. Переселенці з Калниболота в часи цариці Катерини заснували на Кубані станицю Калниболотську.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #4 Кому це треба? 03.04.2024 11:20
Назва "Катеринопіль" використовувала сь в офіційних державних документах часів Української Народної Респуліки і понад 30 років в незалежній Україні. Тобто на українському державному і народному рівнях назва Катеринопіль (не "Екатеринополь") визнана. То для чого оця колотнеча, яку не схвалює більшість населення Катеринополя? Хто в цьому зацікавлений?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #3 Наблюдательний 02.04.2024 19:10
Повністю підтримую Маш
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Алекс 02.04.2024 18:12
Скільки пеймновань???+¿??+
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #1 Маша 02.04.2024 14:49
Против а раду пусть пошлють. А хоть и а честь Катерины и что? То может Катерин заставим имя поменять
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100