Щойно на сесії Черкаської міської ради 35 з 38 присутніх депутатів проголосували за перейменування вулиці Енгельса на вулицю Чорновола. Проти голосували двоє комуністів. Утримався соціаліст Радуцький. Про це інформує кореспондент інтернет-видання «Прочерк».
Перед голосуванням точилися жваві дискусії. Так, депутат-комуніст Віктор Білоусов назвав це питання «політичним».
– Якщо сьогодні вулиця Енгельса буде перейменована, то на річницю визволення Черкас від німецько-фашистських загарбників можна буде подумати і про повторне її перейменування! – сказав Віктор Білоусов.
У свою чергу, секретар міськради Віктор Горкун зазначив, що він є очільником оргкомітету з питань відзначення 75-ї річниці з дня народження В’ячеслава Чорновола. Віктор Горкунповідомив, що у рамках підготовки до цієї дати будуть проведені і тематичні вечори, і тематичні уроки в школах, і випуск календарів, і публікація серії нарисів у ЗМІ, і конкурс на створення пам’ятника.
– Організаційний комітет також виніс рішення звернутися до депутатів міськради щодо перейменування вулиці. Одночасно була створена і обласна комісія з відзначення 75-річчя з дня народження В’ячеслава Чорновола. Обласна комісія одноголосно звернулася до нашої комісії щодо перейменування вулиці. Це сприятиме відновленню історичної справедливості та патріотичному вихованню черкащан. Незважаючи на риторику нам треба об’єднатися і разом будувати місто. Це сприятиме відродженню патріотизму міста Черкаси, – сказав Віктор Горкун.
На підтримку перейменування вулиці висловився і опозиціонер Микола Булатецький. Він повторно висловив усім свою думку про те, що саме влада колись убила Чорновола.
У свою чергу, соціаліст Олександр Радуцький бідкався, що жителі вулиці не зможуть продати квартиру через перейменування вулиці. Однак Віктор Горкун йому заперечив, мовляв, насправді проблема надумана.
– Ми з вами пережили перейменування вулиці Благовісної. Я на ній, до речі, живу. І ніяких проблем не було. Не треба надумувати проблеми. Можливо, перед тим, як приходити на сесію, варто було б поцікавитися цим питанням, – сказала депутатка Ніна Набокіна.
Голова фракції Партії регіонів в міськраді Ігор Мельников також виступив за перейменування вулиці. Мовляв, наближається ювілей В’ячеслава Чорновола і слід вшанувати пам'ять про нього. Адже Черкащина, як висловився Ігор Мельников, - коазький край і Чорновіл - Герой України. А те, що на вівторковій сесії він утримався при голосування за перейменування вулиці пояснив тим, що в залі були присутні представники мітингувальників. Мовляв, старі люди внесли замішання в ряди регіоналів, тож вони й не визначилися у вівторок, хто як голосуватиме.
реклама
Коментарі
Теж гарна пропозиція.
А якщо сер"йозно, то я б не називав "претензією на депутатство" пох***ні тим регіоналом-губернатором десятки тисяч голосів, включаючи й мій. Особисто мені більше жаль, що в нашій країні, як в більшості цивілізованих держав, досі не засуджена й не заборонена комуністична ідеологія, як людиноненависни цька та її пропаганда. Все ж ХХІ століття на дворі.
Да,из-за таких .......,как ты,Родина нищает.А твоими националистичес кими идеями народ сыт не будет,да и вообще,кем бы ты был,если бы не Советская власть,коровам хвосты крутил...
Брешеш супостате. Бо 20 років назад окупанти не дали нам обрати свого Президента В.М.Чорновола. Європейський ігнор був до Ющенка і почався після нього. А якби ще з 10 млн. виїхало до себе на родіну, втрати не було б ніякої. Не заважайте нам жити казли-окупанти.
Представте себе, что в поселке Ерки есть улица Чорновола. А вот в городе Бармен (ныне район Вупперталя)где родился Енгельс, улицы Енгельса нет. Так что старайтесь что вам в голову бредятина больше не приходила.
Цитую Лара:
В людей спрашивали, у вас - нет.
Нажаль ми не знаемо справжньої історії, адже кожен режим писав її по свойому. Для когось історична постать - Енгельс, для когось - Чорновол. За усіма цими насправді пустими дрязгами ми - теперішне України не будуємо державу. І все це пане Тягнибок особисто для мене - ширма, хоча я дуже хочу помилятись і побачити, що Ви і ваша команда дійсно змінить Україну. Саме справи, а не балачки змінять Україну. Працюйте!!! а не займайтесь ....рнею, блокуючи трибуну ВР ви не зміните майбутне України...
Вперше вулиця згадується в 1886 році як Вереміївська. З 1916 року називалась Ігорівською. А я прямо сплю і бачу, як у 1941 році дідусь Олега Українця влаштовує серед черкащан референдум про надання вулиці імені Енгельса.
Стрічка RSS коментарів цього запису