реклама

реклама Делікат

реклама

У Смілі місцеві жителі просять припинити вирубку дерев.

Фото: Суспільне Черкаси


За їхніми словами, у різних районах міста спилюють не тільки уражені хворобами, а й здорові дерева. За роз’ясненнями звертались до міського голови, розповіла Суспільному смілянка Надія Трибушенко.

За словами місцевої жительки Надії Придан, від бузкової алеї нині лишились лише друзки. Місяць тому алею зрубали, нині там прокладають теплотрасу.

"Було комфортно, люди там пили каву, в холодочок ховалися, було красиво і комфортно, були дерева, кущі. Я за красу і проти вандалізму. Тепер моїх дерев уже немає. Все життя, скільки я тут жила, я старалася, щоб було красиво, а вже нічого немає", — зазначила пані Надія.

Фото: Суспільне Черкаси


Вирубку дерев місцевий житель Олександр Вівчарик називає питанням, яке турбує смілян протягом останніх п'яти років. Минулого тижня він став свідком спилювання здорових дерев:

"Бачу, що ріжуть дерева, підходжу і питаю: навіщо ви ріжете здорові дерева, хіба вони отут заважають? Там ні дротів немає, нічого, абсолютно тихенька вуличка і затінок. А мені: вони хворі. Покажіть, що на них хворого, це ж горіхи?!"

Деревам, які не зрубали, зрізали крони, додала смілянка Олена Стеценко:

"Видно неозброєним оком, що навмисно понищили кору. Для чого це робиться? Для того, щоб дерево не отримувало захисту, щоб його середня частина усихала. Звісно, воно з часом пропаде ".

Після того, як комунальники навесні кронували дерева — тобто обрізали старі гілки — деякі з рослин загинули, розповіла Наталія Баталенко.

"Це не кронування, це знущання, обрізка дерев. Але це порівнюють із Європою, у Європі дійсно фахівці роблять кронування і кожну гілочку потім обробляють, щоб не пішла інфекція і щоб це дерево не загинуло", — додала пані Наталя.

Вирубка зелених насаджень, за словами місцевої жительки Надії Трибушенко, має наслідки для екосистеми міста:

"Вони дають нам чисте повітря, очищають його. Коли знищують дерево, знищують цілий живий світ. Зокрема, це може нашкодити птахам, які тут гніздяться, комахам тощо".

Фото: Суспільне Черкаси


За словами пані Надії, люди звертались до міського голови Сміли Сергія Ананка за поясненнями. Отримували відповідь, що дерева хворі. Під час зйомки сюжету він телефоном повідомив, що знаходиться у відрядженні. Ситуацію з вирубкою дерев у Смілі пояснив так:

"Люди звертаються, що комусь гілляка на голову впала, комусь заважає, ще щось. Також видаляють дерева, якщо йде реконструкція тієї чи іншої вулиці. Масової вирубки немає. Із кронуванням та сама процедура, що з видаленням аварійних дерев. Ми обов’язково, згідно з постановою Кабінету Міністрів, звертаємось до обласної екологічної інспекції і отримуємо висновки".

Фото: Суспільне Черкаси


Кандидат біологічних наук, еколог Олександр Спрягайло зазначив: кронувати дерева не варто, якщо й робити це, то треба зважати на вік та вид дерева.

"У ситуації зі Смілою ми бачимо, що це приклад одного з поширених останнім часом методу обрізки дерев — глибоке кронування. Доросле дерево зрізають до стовбура, роблять із нього високий пеньок у сподіванні, що з нього розвинуться нові гілки і буде гарна шапка із гілок. Але в більшості випадків це дуже погано для рослини і десь до тридцяти відсотків рослин при цьому можуть загинути ще в перший рік обрізки".

реклама

Коментарі  

 
+2 #2 Дерева 10.07.2024 15:13
як і мер в Смілі хворі,просто питання в іншому,хто кого переживе.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Заїжжі владці 10.07.2024 12:22
Ти бач чого захотіли! Добре що хоч на колінах стоячи не бунтують та неправильно чєлобітную подають.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100