На місці зібралися активісти й поліція.
Фото Прочерку
Активісти наполягали на тому, що цей будинок є нововиявлена культурна пам'ятка.
Представник забудовника показував документи, які нібито дозволяють реконструкцію.
Представник забудовника казав перейти за QR-кодом, аби ті детальніше ознайомилися із дозволами на будівництво. Але жодний документ не відкрився.
- Це не реставрація, а реконструкція. Не йшло мови про реставрацію будинку. Це не історична будівля, - сказав чоловік, який представився як Іван Рудик.
Чоловік зазначив, що будівля перебуває у приватній власності, тому він може проводити там будь-які роботи. А охоронний статус цієї будівлі скасували в суді. Цікаво, що хоч будівництво почали вранці, паспорт об’єкта вішали на дроти на паркані просто в обід, коли вже прибули активісти, поліція і журналісти.
- За QR-кодом, який надав представник забудовника, не знаходить сторінку з довільною документацією, хоча сам реєстр працює. У Черкасах залишилося не так багато історичних будівель і, можливо, скоро не буде й цих, - зазначив громадський активіст Володимир Півненко.
ВАЖЛИВО: Будинок з грифонами: проблеми збереження історичного «обличчя» Черкас
Як відомо, прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду позов про визнання нечинним наказу про затвердження містобудівних умов і обмежень для проектування об’єкта будівництва по вулиці Замковий Узвіз. Судовий розгляд справи триває.
Прокурор у суді доводить неправомірність надання підрозділом Черкаської міської ради вихідних даних на забудову двох земельних ділянок, які відносяться до категорії земель історико-культурного призначення, оскільки розташовані в межах зони щойно виявленої пам’ятки архітектури, зони охорони пам’яток архітектури, зони регулювання забудови, зони городища «замкова гора», зони пам’ятки археології «Середньовічні Черкаси», зони рятівних археологічних досліджень, об’єднаної зони охорони пам’яток археології, історико-археологічної зони «Стародавні Черкаси», зона заповідної території «Черкаські берегові схили».
Водночас, за відсутності кінцевого судового рішення у справі, на спірних земельних ділянках розпочато будівельні роботи, що набуло значного суспільного резонансу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Черкащани збирають підписи до петиції проти забудови Замкового узвозу
Депутати не підтримали петицію проти забудови Замкового узвозу
Черкаський забудовник показав наочний макет будинків під Замковим узвозом
Коментарі
Телепень,то піди до 3-ої ШБ підміни Кухарчука з побратимами. Або не тринди з під плінтуса.
Але жодних громадських слухань щодо її реконструкції серед містян проведено не було.
Завжди, а навіть прямо зараз на Замковому Узвозі, можна показати хто насправді у Черкасах господар і виправити власну помилку.
Мало залишилось не тільки історичних місць, а й містян з самоповагою. Так, квартиранти на одне життя.
Стрічка RSS коментарів цього запису