Вчора відбулося відкриття нового етапу грантового конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!». Цікаво, що презентували конкурс одночасно на чотирьох локаціях у чотирьох областях. Конкурс цьогоріч пройде вже вдесяте, а загальний бюджет становитиме 15 млн грн. Старт конкурсу оголосив Благодійний фонд «МХП – Громаді».
Протягом останніх років конкурс допоміг реалізувати сотні важливих проєктів.
Залежно від обраного лота, громади можуть отримати до 500 тис. грн грантової підтримки від Фонду. А з урахуванням співфінансування – залучити на свій розвиток до 1 мільйона гривень.
Загалом географія конкурсу охоплює 13 областей України, а саме: Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Львівську, Полтавську, Сумську, Тернопільську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області та м. Київ.
Голова Ради розвитку громад БФ «МХП-Громаді» Тетяна Волочай зауважує, що з нагоди 10‑річчя Фонд вирішив розширити концепцію конкурсу та надати громадам змогу залучити кошти на інноваційні та важливі проєкти, вирішуючи соціальні та економічні проблеми громади.
– Якщо в 2016 році до нас на конкурс подавалися всього 47 заявок, і це були проєкти про паркани, заміну вікон, інший благоустрій, то минулого року ми вже отримали 900 заявок, що набагато фаховіші, глибші, і щороку заявки підкреслюють якийсь тренд. Наприклад, через 4 роки після заснування Фонду ми мали справу з громадськими просторами, а торік це вже були адаптивні спортивні клуби, ветеранські хаби, туристичні маршрути. З кожним роком з’являються нові учасники, нові громади, і для мене найбільше задоволення спостерігати як люди починають вірити у свої сили, діяти, організовуватися, залучати партнерів для співфінансування, – каже Тетяна Волочай.
Директорка ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Ольга Форостяна розповідає, що потужності підприємства знаходяться в 4 громадах Канівщини.
– У 2024 році в громадах Канівщини реалізували 14 проєктів, спільно з Фондом ми інвестували на це 1,4 млн грн. Вірю, що цього року буде ще більше важливих та цікавих ініціатив. Хочу також подякувати головам громад, які є рушійною силою у розвитку громад та підтримують починання своїх активних жителів та команд, – каже Ольга Форостяна.
Важливою є і синергія влади та бізнесу, каже заступниця міського голови Канева Тетяна Жівотова.
– Дякую соціально відповідальному бізнесу, що ініціює подібні проєкти. Знаємо, що багато проєктів було реалізовано зокрема і в Каневі. Це ряд важливих ініціатив щодо розвитку адаптивного спорту, покращення й розширення медичних послуг тощо. І сьогодні ми вже маємо ідеї для нових проєктів, – каже Тетяна Жівотова.
На презентації конкурсу соціальних ініціатив були ті, хто вже брав участь в конкурсі. І дуже хоче взяти участь ще. Загалом за весь час існування конкурсу «Час діяти, Україно!» фонд надав понад 42 млн грн фінансування, підтримав 552 соціальні ініціативи, що принесли користь понад 3,2 млн людей.
Так, директор Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Горьова розповіла, що крайнім їх проєктом стала «Соляна кімната». Це додаткова послуга на рівні громади, що не покривалася державними коштами. І завдяки проєкту вдалося залучити кошти і кімната користується популярністю.
– Люди задоволені, постійно є пацієнти, це особливо буде актуально ось навесні, коли будуть цвісти алергенні рослини, – зазначає Наталія Горьова.
Директор Канівського вищого професійного училища Олена Волощенко розповіла про купівлю трактора завдяки проєкту.
– З 27 ліцензованих професій ми готуємо і фахівців сільського господарства. Але матеріально-технічна база потребує кращого. Ви б бачили очі наших студентів і вчителів, коли ми купили цей трактор. Ви ж розумієте, що під час воєнного стану для навчальних цілей таку техніку купити майже неможливо, бо це третя черга. Тож завдяки громаді, завдяки проєкту ми таки змогли оновити нашу техніку. І це мотивує дітей, дає їм якісні вміння й навички роботи на такій техніці, підвищує престиж професії, – зазначила Олена Волощенко.
Керівник ГО «Волонтер і Ко» Андрій Вербіцький розповів про адаптивний спорт для ветеранів.
– Ми створили адаптивний простір для інклюзивних видів фізичного навантаження, для наших ветеранів, які прибувають до громади, щоб вони могли проходити реабілітацію. Спортивний простір діє на базі спортивного клубу, і ми всіляко намагаємося там облаштувати територію так, щоб хлопці й дівчата мали можливість працювати в комфорті, – каже Андрій Вербіцький.
А от у Бобрицькій громаді вдалося зробити проєкт благоустрою ботанічних та геологічних пам’яток. І це справді дало можливість популяризувати пам’ятки природи громади, щоб розвинути туристичний потенціал краю.
Прийом заявок стартує 18 березня 2025 року і подати їх можуть громадські об’єднання, органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, установи, організації, освітні заклади, заклади охорони здоров’я.
– Цьогоріч основна увага приділяється стратегічним напрямкам – реінтеграції та реабілітації ветеранів, системним проєктам в освіті, медицині, інфраструктурі, енергетичній безпеці, а також ініціативам, які сприятимуть посиленню соціальної активності населення. Наприклад, розвитку інклюзивних та громадських просторів, збереженню традицій та культурної спадщини. Водночас обов’язковою умовою є співфінансування проєктів: це чудовий маркер для нас, що проєкт важливий для громади і до його реалізації будуть залучені локальні ресурси, – зазначає керівник відділу впровадження національних проєктів БФ «МХП – Громаді» Володимир Панченко.
Основні етапи конкурсного відбору:
Старт прийому заявок: 18 березня 2025 року
Фінал прийому заявок: 21 квітня 2025 року (до 16:00 год за київським часом)
Оголошення переможців: 10 червня 2025 року.
Подача проєктів здійснюється через сайт Конкурсу. Зверніть увагу: до заявки мають бути додані гарантійний лист та сертифікат про проходження освітнього серіалу «Як втілити соціальний проєкт у громаді» на Дія.Освіта.
Організатори радять: якщо виникають питання, можна звернутися за консультацією на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
*новини партнерів
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису