Рівень води в Дніпрі біля Черкас у середині березня залишається низьким.

Річка Дніпро у межах Черкас станом на 1 березня


Проте у малих річках області ситуація краща, пише «Дзвін.медіа».

“У січні в одному із інтерв’ю я говорив, що в березні рівень води повернеться на звичний рівень, – розповідає заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області Сергій Журавель. – Однак цього не сталося. Можна говорити про очевидну аномалію, бо таке сталося вперше за останні 50 років. Я теж їжджу черкаською дамбою і все спостерігаю в режимі реального часу. Бачу, що рівень води у Кременчуцькому водосховищі аномально низький. Можливо, причиною є спрацювання води підприємствами “Укргідроенерго” з огляду на енергетичну кризу в державі. Очевидно, що цю проблему треба вирішувати не на рівні області, а на державному рівні”.

Донедавна подібна ситуація спостерігалася і в Канівському водосховищі. Однак у понеділок та вівторок вода почала прибувати. У понеділок вода прибула на 98 сантиметрів, а у вівторок – ще на 65. Станом на середу рівень води в Канівському водосховищі не дотягує до нормальних показників лише 29 сантиметрів. Водночас у Черкасах на Кременчуцькому водосховищі до показників норми ще далеко – 2 метри 77 сантиметрів. На посту «Адамівка» що біля Рацевого води ще менше – бракує 2 метри 87 сантиметрів.

Села лівобережної Ліплявської громади розташовані на берегах двох водосховищ – Канівського та Кременчуцького.

“У Канівському вода є, – каже сільський голова Ліплявого Сергій Геращенко. – У Кременчуцькому в межах нашої громади ситуація така ж, як і всюди – на території водоймища величезні «залисини» сухої землі. Дощів і снігів узимку взагалі не було. Два попередні роки ми боялися підтоплень, а нинішнього такого страху немає. Натомість є побоювання, що з настанням тепла зникне вода з криниць. А це вже інша біда, якої би хотілось уникнути”.

В інших річках Черкаської області гідрологічна ситуація стабільна.

“На Гнилому Тікичі станом на середину березня маємо рівень води вищий на 5 сантиметрів від норми. Якоїсь загрозливої ситуації зі зневодненням немає, – каже заступник директора ТОВ «Гідроресурс-К» Михайло Атаманюк. – Однак вона може виникнути з настанням тепла, бо рівень розорюваності берегів у громадах зростає в геометричній прогресії. А це прямий шлях до замулення річок. На жаль, уповноважені особи в громадах  та державі не вживають необхідних заходів. Спритні ділки розорюють береги, не платять за оренду й просто дурять державу під час війни. Й нікому до цього діла немає”.

Річка Дніпро у межах Черкас станом на 1 березня


У Гірському Тікичі ситуація гірша.

“Десять років тому під час березневої повені ми працювали цілодобово двома генераторами, – розповідає колишній працівник Гордашівської ГЕС. Прізвище не хоче називати. П’ять років тому – одним генератором, але теж цілодобово. Зараз розпитував у хлопців – ГЕС працює дві години на добу. Перед цим тиждень узагалі не працювали, бо не було води. Ніхто не звертає уваги на розорюваність берегів. Таке враження, що доля річки усім байдужа”.

У Тясмині маловоддя не спостерігається.

“Тясмин візуально більш-менш повний, яким завжди буває в цю пору, – розповідає редактор місцевої газети “Трудова слава” Віталій Іванченко. – Однак повінь нам теж не загрожує”.

Зазначимо, найбільший рівень води в Кременчуцькому водосховищі фіксували в 2023 році – 81 метр, 60 сантиметрів. Найнижчий – відразу після наповнення в 1964 році – 75 метрів, 79 сантиметрів.

реклама

Коментарі  

 
+4 #4 Перехожий 20.03.2025 10:22
Прекрасно місцева влада знає хто порозорював берега річок, вони навіть з ними в долі.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #3 ЮЗР 19.03.2025 23:05
Бондаренко и Ко..будет очередное место под застройку
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Аза Ян 19.03.2025 19:29
Если в Днепре нет воды, значит это выпили не Мы !!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100