Якщо вас укусив кліщ, важливо діяти швидко та правильно, щоб мінімізувати ризик інфікування.
Покроковий алгоритм дій надали фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Якщо вас вкусив кліщ, з метою своєчасного виявлення хвороби Лайма можна провести його дослідження на природну інфікованість збудником Лайм-бореліозу.
Для проведення досліджень необхідно принести видаленого кліща до лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Захисників України, 3 (час роботи: з 8.00 до 16.00 години).
У разі виникнення запитань звертайтеся за телефоном (у робочий час):
Навіть якщо аналіз кліща не виявив збудників інфекцій, рекомендується здати аналіз крові через 10-14 днів після укусу для виключення можливого зараження.
Уважно спостерігайте за своїм самопочуттям. Якщо з’являться симптоми: підвищена температура, висип, головний біль або м’язовий біль, – негайно зверніться до лікаря.
Важливо: Не використовуйте олію, спирт чи інші речовини для «задушення» кліща перед видаленням, оскільки це може спричинити викид інфікованої рідини в рану.
Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете правильно та безпечно впоратися з укусом кліща та знизити ризик можливих ускладнень.
За три місяці 2025 року зареєстровано 13 випадків захворювання (торік за цей же період зафіксовано 15): інфікування відбулося наприкінці попереднього року, а по медичну допомогу хворі звернулися вже цього.
У 2024 році зареєстрували 364 випадки хвороби Лайма, що більше, порівняно з 362 випадками, зафіксованими у 2023 рік.
реклама