реклама Делікат

Якщо владі раптово став неугодним міський голова – його легко звільнять із посади, а пізніше репресивний апарат прокуратури іще й може «доважити» кримінальних справ. Проти міського голови Черкас Сергія Одарича, соратником якого є Михайло Бродський, пішов губернатор Сергій Тулуб, за яким стоять бізнес-партнери Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна. Справ же знайшлося на три статті Кримінального кодексу. Про політичний конфлікт в Черкасах повідомляє телеканал ТВі.


Як втратити посаду

Співпраця мера Черкас і голови обласної адміністрації виглядала якщо й не ідеальною, проте стабільною. Вони разом інспектували дорожні роботи, ходили до церкви, відкривали торговельні центри.

«Регіонал» Сергій Тулуб прийшов на посаду губернатора 2010-го з високих крісел: до цього був заступником голови комітету з питань паливно-енергетичного комплексу і міністром вугільної промисловості. Тулуб разом із сумнозвісним за виборами у Мукачевому генералом Валерієм Дерновим стали першими ворогами черкаської опозиції. «У жодній розвиненій країні світу ви не знайдете такої екстремістської політики з боку опозиції, як в Україні», –заявляв якось Тулуб.

Міський голова Черкас Сергій Одарич – гнучкий політик. Давній бізнес-партнер голови Держпідприємництва Михайла Бродського. Має значну підтримку серед черкащан, двічі обирався міським головою. У мерії однопартійці Одарича – «вільні демократи»! – мали у союзниках Партію регіонів. А сам Сергій Олегович, на відміну від своїх попередників, зумів налагодити діалог з обласним керівництвом. «Терпіти і намагатись завжди знайти якісь порозуміння. Мені це вдалося, працюючи як з одним губернатором, так і з другим», – розповів Одарич ТВі.

Однак місяць тому така форма співпраці зі ставлеником Януковича несподівано дала тріщину. На сесії міськради 24 квітня і опозиція, і Партія регіонів, як за змовою, проголосували за дострокове припинення повноважень Сергія Одарича. Ситуативні союзники заявили, що проти мера кожен пішов із власних міркувань.

Одразу після усунення з посади черкаського міського голови Сергій Одарич розгорнув широку інформаційну кампанію. Політик, який до останнього часу міг домовитися практично з усіма, почав відверто критикувати діяльність черкаського губернатора. Під судом проводилися акції. Однак Феміда відмовила Одаричу в задоволенні позову.

А вже наступного дня після відмови в екс-мера з’явилися нові неприємності. Його викликали на допит у міліцію і повідомили про порушення кримінальної справи за звільнення своїх заступників у 2007 році. Прокуратура навіть попросила зачинити Одарича вдома, під домашній арешт.

І тут вибіркове правосуддя

Сергій Одарич звинувачує в усьому губернатора Сергія Тулуба. Останньому начебто допекла непоступливість і принципове небажання мера входити у «Регіони». «Демонстративне невходження в правлячу партію мера обласного центру – воно ніби показувало іншим мерам, менших міст, що можна мати свою політичну позицію. Він отримує величезний дискомфорт від самої наявності таких от людей, як я», – вважає Одарич.

Багаторічний мер обіцяє Тулубу серйозні проблеми за протизаконні дії на посаді. Які саме – не уточнив. «Я сподіваюся, що нам вдасться і до суду довести. Але як мінімум, безумовно, настане і політична відповідальність», – заінтригував Одарич.

Читайте також: Одарич поставив Тулубу ряд запитань і підколов губернатора з його геройством

Утім, уже зараз у Сергія Одарича є вагомий аргумент звинувачувати губернатора в узурпації контролюючих та правоохоронних органів. Бо в той час, коли за сумнівне звільнення працівників виконкому мер сидить на підписці, до заступника Тулуба Вадима Берези, підозрюваного у скоєнні смертельного ДТП, за інформацією ТВі, не застосовано жодного запобіжного заходу.

«1 червня на розі Смілянської і Оборони водій іномарки скоїв наїзд на пішохода, жінка перебігала по пішохідному переходу, внаслідок ДТП жінка загинула на місці події», – розповів ТВі прес-офіцер ВЗГ УМВС України в Черкаській області Дмитро Грищенко. Щоправда речник, не зміг відповісти на питання, чи до водія вжито запобіжний захід.

Сам Вадим Береза зі «Знаком оклику» спілкуватися відмовився. «Давайте пізніше, дякую»,– і кинув слухавку.

Влада вирощує конкурента опозиції?

Водночас, кандидат від опозиції до ВР за проблемним 194 черкаським округом Микола Булатецький (який, до речі, за усунення мера не голосував) мотиви звільнення бачить в іншому.

«Бюджет міста має чималі кошти, і команда Партії регіонів на чолі із Тулубом хотіла, щоб ділилися. Бюджет дерибаниться, на жаль, вони хотіли взяти під контроль… І друге питання – це пов’язане із ситуацією відносини Одарич- «Азот» -Жуковська-Фірташ і так далі. На мій погляд, [Одарич] мав привести Жуковську, допомогти стати народним депутатом. Не вийшло», – міркує Микола Булатецький, депутат Черкаської міськради від ВО «Батьківщина».

Справді, людину Дмитра Фірташа і почесного президента ПАТ «Азот» Валентину Жуковську Сергій Одарич на останніх виборах підтримав відкрито. Його дружина працювала у штабі Жуковської, а він намагався координувати кампанію.

Коли програш був очевидним, до Одарича приїхав голова адміністрації Януковича Сергій Льовочкін. «Він визнав, що дійсно кампанія була проведена невдало. Але, поруч з тим, попросив, щоб я зробив усе можливе для того, щоб вона усе одно перемогла», – розповів Одарич.

Попри це, звільнений мер не вірить у помсту Дмитра Фірташа і досі обстоює його персону.

«З точки зору Фірташа абсолютно не логічно воювати зі мною. Будь-які дії проти мене, вони підривають шанси Жуковської або будь-якого іншого кандидата, який буде йти від цієї групи, скажімо», – вважає Одарич.

Водночас, у штабі Об’єднаної опозиції на Черкащині не відкидають версії, що кримінальна справа проти Одарича – це своєрідний гачок. Мовляв, його підштовхують зіграти на користь кандидата від Фірташа, Валентини Жуковської. Мовляв, Одарича готують до перевиборів у 194–му окрузі, а його балотування відбере голоси у Миколи Булатецького.

«Перше – це залякати всіх міських, сільських голів, що навіть Одарича з таким патроном сьогодні можна лякати тюрмою. І друге – це те, що, я наголошую, змусити Одарича, захищаючи себе, іти за депутатською недоторканістю на округ Булатецького», – підозрює Леонід Даценко, координатор ради опозиційних сил Черкащини.

Три кити

Судячи з усього, у конфлікті довкола звільнення мера обласного центру і порушення проти нього кримінальної справи беруть участь три потужні політичні кити.

З одного боку – губернатор Сергій Тулуб, який, очевидно, має амбіції куди серйозніші за крісло губернатора. І намагається показати свою ефективність Януковичу та контролювати грошові потоки на рівні і області, і міста. У нього потужний адміністративний і силовий ресурс в особі генерала Валерія Дернового.

З іншого – бізнесмен Дмитро Фірташ, який намагається освоїти Черкаси для ведення свого бізнесу і провести свою людину до Верховної Ради.

Над поверненням у крісло Сергія Одарича працює і Михайло Бродський, у якого, до речі, конфлікт із Тулубом із перших же днів його губернаторства. Зокрема, він намагався залагодити конфлікт, контактуючи із Колесніковим та Клюєвом.

Наразі ж Сергій Тулуб демонструє повний контроль над ситуацією.

Детальніше ВІДЕО можна переглянути ТУТ.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100