У експерта дослідницько-аналітичного центру «Енігма» Юрія Саса виникло багато питань до створеної вчора Громадської ради Черкас, яку очолила почесний президент ПАТ «Азот» Валентина Жуковська. Свої думки з приводу цього він опублікував на сторінці групи «Черкащина: захистимо вибір» соціальної мережі «Фейсбук».
«Що створили 22 жовтня в Палаці Дружби Народів? Громадську раду при Черкаській міській раді? Ні. Створили «Громадську раду міста Черкаси». Це – нонсенс, якщо мова йде саме про орган, який виник на виконання Постанови Кабміну №996 від 03.11.2011 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», – переконаний Юрій Сас. – «Там є чіткий порядок створення громадських рад при органах державної влади, якому мають слідувати також і органи місцевого самоврядування (Частина 5: рекомендувати органам місцевого самоврядування під час проведення консультацій з громадськістю та утворення громадських рад при органах місцевого самоврядування керуватися затвердженими цією постановою Порядком і Типовим положенням)».
На думку експерта, наше місто могло піти власним шляхом і розробити альтернативні Порядок і Типове положення.
«І навіть була спроба це зробити, проте вона потонула в юридичних узгодженнях, а потім все зупинилось через відставку Одарича», – продовжує далі пан Сас. – «Але хочу звернути увагу, що всі стадії утворення ГР мають відбуватися в певному, чітко прописаному порядку. Подія в «Дружбі» не має ніякого стосунку до легітимного процесу створення Громадської ради при Черкаській міській раді. Ані назва утворення, ані процедура, ані коло учасників не відповідають елементарним вимогам. Тобто це щось інше. Можливо, ініціатори хотіли створити громадське об’єднання з назвою «Громадська рада міста Черкаси»?»
Але в такому разі, на переконання експерта, дії засновників знову не відповідають вимогам законодавства.
«Закон України «Про громадські об’єднання» містить Статтю 10, частина 5 якої чітко вказує: «Власна назва громадського об'єднання не може містити: 1) найменування органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, складових найменувань цих органів (міністерство, агентство, служба, інспекція, комітет, адміністрація, прокуратура, суд). Тобто громадська організація, створена після прийняття цього закону не має право називатися «Радою». Легалізації з такою назвою вона не підлягає, а у разі неподання (ненадсилання) документів для реєстрації громадського об'єднання протягом 60 днів з дня утворення таке громадське об'єднання не вважається утвореним. Зроблю припущення, що реєстрація в плани засновників може і не входити. Адже 60 днів закінчаться незабаром після дня голосування на повторних виборах 15.12.2013. Ми стали свідками чергового термінологічного підлогу, інформаційної маніпуляції з серйозними поняттями та інститутами безпосереднього врядування і громадського контролю. Спочатку використали, як прикриття для агітаційних заходів термін «громадські слухання», тепер – «громадська рада». Ще один мінус до карми новоспеченої очільниці фейкового утворення. Втім, не звикати. «Почесний президент» – це теж фейкова посада», – підсумував свої Юрій Сас.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису