реклама Делікат

Близько семи мільйонів гривень на рік економитиме КП «Черкасиводоканал» від реалізації інвестиційного проекту «Модернізація водопровідних та каналізаційних насосних станцій», який активно впроваджується на підприємстві.

За його словами директора підприємства Сергія Овчаренка, через брак коштів та велику зношеність обладнання і мереж проблема забезпечення водопостачання є спільною для переважної більшості регіонів України.

Тоді як КП «Черкасиводоканал» – одне з перших у цій галузі наважилось залучити інвестиції на модернізацію власного обладнання задля покращення якості надання послуг з водовідведення та водопостачання для жителів Черкас.

– У результаті реалізації цього проекту ми досягли зменшення обсягів споживання електроенергії на підприємстві в середньому на 30% на рік. А також – модернізували обладнання, скоротили експлуатаційні витрати на ремонт і обслуговування, та головне – покращили гідравлічний режим системи водовідведення. Загалом, реалізація цього проекту дозволить економити близько семи мільйонів гривень щороку, – відзначив Сергій Володимирович.

На сьогодні із загальної суми позики в 10,88 мільйонів доларів освоєно приблизно 92% коштів.

Завдяки реалізації інвестиційного проекту вдалося модернізувати 12 насосних станцій підприємства, а саме – 9 каналізаційних та 3 водопровідних.

Замінено 11 основних насосів та 6 дренажних, а також – 20 основних та 2 аварійних насосних агрегати, влаштовано автоматизовану систему управління із встановленням перетворювачів частоти на насосних агрегатах, пристроях плавного пуску та приладах обліку стічних вод.

Крім цього, замінено прилади обліку на водоводах, лічильники електроенергії, труби обв’язки насосних агрегатів та запірної арматури тощо, інформують у прес-службі комунального підприємства.

Довідка

Інвестиційний проект «Модернізація водопровідних та каналізаційних насосних станцій КП «Черкасиводоканал» було розроблено на підставі «Стратегічного плану дій Водоканалу м. Черкаси», затвердженого відповідним рішенням виконавчого комітету Черкаської міської, а також науково-дослідної розробки «Енергетичний аудит та розробка довгострокової програми енергозбереження для Водоканалу м. Черкаси».

З метою реалізації інвестиційного проекту «Черкасиводоканал» взяв участь у конкурсі на отримання кредиту Світового банку. Після отримання позитивної оцінки представлених пакету документів та бізнес-плану інвестиційного проекту підприємство стало учасником його реалізації.

А наприкінці 2009 року було підписано трьохсторонній договір про субкредитування  між Міністерством фінансів України, Міністерством з питань житлово-комунального господарства України та КП «Черкасиводоканал».

У рамках цього проекту було укладено два контракти. Перший – на модернізацію двох головних каналізаційних та семи районних каналізаційних насосних станцій (із ДП «ЮТЕМ-Інжиніринг» ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» на суму понад 790 тисяч євро і майже 14,5 мільйона гривень), який вдалось завершити наприкінці жовтня 2012 р.

Другий – на модернізацію трьох водопровідних насосних станцій (із «Пер Арслеф А/С» на суму майже 4 мільйона євро і понад 9 мільйонів гривень), який було реалізовано наприкінці червня 2013 року.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #3 незнайка 04.11.2013 16:49
С городскими очистными что то нужно решать Городу нужны свои городские А ничего не решать-будет то что сейчас есть Надолго ли?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #2 1 04.11.2013 12:01
И ОНИ ЕЩЕ ЖАЛУЮТСЯ ЧТО ДЕНЕГ НЕТ

на модернізацію трьох водопровідних насосних станцій (із «Пер Арслеф А/С» на суму майже 4 мільйона євро і понад 9 мільйонів гривень
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 СЕЛЯНИН 04.11.2013 11:16
Так что же делать с водоотведенной водой? Мамалыга будет этим с Радуцким заниматься?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100