реклама Делікат

15 грудня відбудуться перевибори у п'яти проблемних округах, де торік не вдалося встановити результати голосування. У Черкасах перевибори проходять у мажоритарному виборчому окрузі №194. Про ситуацію в окрузі та країні «Газеті по-українськи» розповів політолог Анатолій Фесенко.

– Доки в Києві тривають масові акції протесту, в Україні – наближаються до фінішу перевибори у п'яти мажоритарних округах. Безсумнівно, спекотна політична ситуація в столиці позначається на виборчій кампанії в Черкасах, – вважає політолог. – 1 грудня на Майдані в Києві зібралися не менш як півмільйона людей. Побили рекорд Майдану-2004. Однак протягом двох днів опозиція примудрилася злити в унітаз величезний кредит довіри, наданий народом. «Батьківщина», УДАР і «Свобода» не змогли оприлюднити зрозумілу позитивну програму й не озвучили план дій. Провокації біля Адміністрації президента на Банковій загострили ситуацію, але опозиція не зорієнтувалася й перевела політичну боротьбу з вулиці до Верховної Ради. Це дало шанс «регіоналам» перегрупуватися і перейти в контрнаступ.

3 грудня опозиціонери винесли на голосування постанову про відставку уряду Миколи Азарова, яка було з тріском провалена – набрала 186 голосів за необхідних 226. Це шокувало прихильників опозиції.

Не дивно, що 3 грудня президент автомобільної корпорації «Богдан» Олег Свинарчук зробив заяву в пресі про те, що зняв свою кандидатуру з виборів у мажоритарному окрузі №194.

Очевидно, Свинарчук добре розумів, що, не маючи розкрученого бренду в умовах падіння довіри до опозиції, йому буде важко виграти виборчі перегони. Як бізнесмен він зробив раціональне рішення, що можна зрозуміти, вважає політолог.

Втім, відмова Свинарчука балотуватися не знімає інтриги щодо результату виборів на окрузі. У грі, як і раніше, залишаються Микола Булатецький, Михайло Поплавський, а також депутат Черкаської міськради Олександр Радуцький.

У цій трійці найбільші шанси на перемогу мають Микола Булатецький і Михайло Поплавський.

Микола Булатецький формально йде від опозиції. Ще 2012-го це була величезна перевага, бо використання партійного бренду «Батьківщини» без проблем дозволило мобілізувати прихильників опозиції. Однак через рік ситуація змінилася.

По-перше, в Києві в Булатецького не надто міцні позиції через те, що всередині партії йде боротьба між «яценюківським крилом» із «Фронту змін» і старими «бютівцями». Це призвело до того, що Булатецькому складно спертися на консолідовану підтримку партії.

По-друге, серйозні провали опозиції, особливо в останні дні, коли вона не змогла використати масову мобілізацію в Києві, увігнали її виборців в апатію. «Навіщо їх підтримувати, якщо вони все провалюють?» – сьогодні часто чути на столичному Майдані. Справді, шапками, шарфиками й наметами ситуацію в країні не зміниш. Потрібні ідеї та воля до перемоги. Потрібна альтернатива, а не крики «Зека геть!». Сьогодні в опозиції їх немає, на жаль.

реклама

Коментарі  

 
+2 #5 Семьон 09.12.2013 16:51
Цитую Нестор Іванович:
Може організованої опозиції у нас і немає, але наш народ як бидло в бандюцькі стайні вже не заженеш. А Булатецький один із нас. Навіщо людям якісь дурнуваті ліфти(відремонт овані нашим же коштом) з піарником поплавським, коли державна гопота останнє забирає і ніяк їх не розірве.

Ой, не пужайте меня. Если предлагаете народу жениться с Миколой Ивановичем. Я понимаю что свой, родной..(такой же свой и родной по рынку Седова в форме и фуражке рассекает) но как бы не получиось как в народной поговорке :-x
Оженився дурний, та взяв дуркувату, не знали що робить, запалили хату. :-x :-x
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #4 Нестор Іванович 09.12.2013 15:05
Може організованої опозиції у нас і немає, але наш народ як бидло в бандюцькі стайні вже не заженеш. А Булатецький один із нас. Навіщо людям якісь дурнуваті ліфти(відремонт овані нашим же коштом) з піарником поплавським, коли державна гопота останнє забирає і ніяк їх не розірве.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #3 Покращення життя вже сьог 09.12.2013 14:21
Дивно, коли політологи, які живуть не в Черкасах, претендують на те, що в тонкощах знають ситуацію на місцях. Фесенко - відомий політолог, але його сентенція: "Свинарчук добре розумів, що, не маючи розкрученого бренду в умовах падіння довіри до опозиції, йому буде важко виграти виборчі перегони" здається дивною. Це яку опозицію Свинарчук представляв? Хто небуть знає?
"Серйозні провали опозиції, особливо в останні дні, коли вона не змогла використати масову мобілізацію в Києві, увігнали її виборців в апатію". Вчора ми побачили "апатію" на майдані. Дурня одним словом.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #2 Loki 09.12.2013 13:54
Не повезло украине. Нет там оппозиции, как нет и украинского Леха Валесы((. Некому там, как обьединить людей вокруг общенационально й идеи так и повести их за собой((. При всём богатстве отсутствия выбора ничего другого и черкащанам похоже не остаётся, как голосовать за булавецкого та дацика. "Enfant terrible" это всё же лучше "поющего зла". Хотя до "выборов", скорее всего власть покончит с "демократией", чтобы быть уверенной в "победе". Львову и западной украине не вытянуть борьбу в одиночку, ни за киевский майдан, ни уж тем более разбудить "болото" остальных частей украины((.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 незнайка 09.12.2013 13:46
Ну не хочется М И на лампочки вытрачатыся Лифты тоже но дороже Зачем? Ведь скоро САМ будет и налоги вызначать и минимальную пенсию и размер собственной зарплаты
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100