Радіо Свобода побувало минулої ночі за лаштунками кухні Євромайдану. До Вашої уваги фоторепортаж. А «Прочерк» взяв ще коментар у черкащан, які чергують на Євромайдані та дякують волонтерам за смачну їжу.
Їдальня Будинку профспілок – основна кухня Євромайдану. Сюди зносять продукти, які привозять люди, тут їх сортують і готують з них їжу для мітингувальників – двічі на день нові гарячі страви і майже постійно – бутерброди, чай, кава.
Заходити стороннім сюди не можна – санітарна зона. Тут вдень і вночі працюють дівчата, жінки – всі волонтери. Їм роздають спеціальний одяг та гумові рукавиці. Волосся підібране. Підлогу миють часто. Співають українські народні пісні.
Опозиційні штаби забезпечують кухню базовими речами – водою, хлібом, посудом. Продуктові запаси Євромайдану поповнюють здебільшого небайдужі українці – вони і формують щоденне меню мітингувальників. Із гарячих блюд – сосиски, картопля, каші, крупи. Але головна провізія – це бутерброди. Їх дівчата роблять безперестанку.
Любов Степанівна 25 років працювала в санепідемстанції на «Укрзалізниці». Тепер вона на пенсії. На кухні Євромайдану вона щодня – перевіряє усі продукти на термін придатності та якість. Відповідає за чистоту та дотримання санітарних норм. Звісно добровільно.
«Буває люди приносять те, чим не можна готувати в таких умовах. Ми не пропускаємо ліверну ковбасу, печінкові паштети, ніяких грибів. Буває, несуть в’ялену рибу, кров’янку – це все не можна. Всі страви, якщо їх приготували вдома, ми їх ретельно перевіряємо і не завжди подаємо людям, бо вони швидко псуються. Голубці, наприклад, спершу піддаємо додатковій термічній обробці. Дбаємо про те, щоб не допустити ніяких отруєнь», – каже Любов Степанівна. До неї тут всі прислухаються.
Запаси продуктів харчування з першого погляду вражають. Вони активно поповнюються, утім, так само швидко і розходяться.
Графік харчування Євромайдану
Цитрусові
Пачки чаю та варення
В коридорах – склад крупи, борошна, локшини
Є на кухні і хлопці.
Хлопці носять важкі каструлі
Біля віконця видачі – черга. Це теж волонтери, різної статі та віку. Їхня робота – виносити приготовану дівчатами їжу та напої на підносах на вулицю до пунктів роздачі на майдані Незалежності, а також відносити в більш віддалені «революційні дислокації» – наприклад, під адміністрацію президента. Ротація безперервна.
Дівчина з гучномовцем керує процесом та повідомляє останні новини з вулиці. «Людей значно побільшало!», «На сцені – Тягнибок!», «Для адміністрації більше бутербродів не робіть – там кажуть, що ситі!»
Робота кипить. Дівчата нарізають бутерброди, фрукти та постійно співають українські народні пісні. Процес завмирає лиш на мить – кухня виконує український гімн. Потім – молитва. І знову до роботи.
Черкащанка Таїсія Плахута на київському Євромайдані вже 16 днів. Запевняє кореспондента "Прочерку": щодня харчується на кухні, що біля арки Св. Архангела Михаїла. За її словами, на цій «польовій» кухні кухарями працюють лише чоловіки. Натомість жінкам доручають бутерброди та салати. — Мені дуже подобається, як тут усе організовано. Дуже стирильно. Щодня подають щось гаряче. Наприклад, дуже сподобалася їхня тушкована картопля. Сьогодні ж подаватимуть солянку, — розповідає Таїсія. — Крім того, нещодавно відкрила для себе тут цікавий напій — гарячий лимонад з медом. Уперше його саме на Євромайдані спробувала, дуже смачний. За словами Таїсії, щодня працюють лише на цій кухні близько 25 осіб. Водночас у чергу за їжею постійно вишиковуються близько 70 мітингувальників.
реклама
Коментарі
ВСе вірно, патриоте! Але і свободу і гідність вони бачать ні де інакше я в Європейському союзі!
в Вашому віці, шановний, вже пора розуміти, які справжні цілі прислідують наші пседопатріотичн і лідери опозиції, прикриваючись ідеалами демократії в ії істинному визначені!
По-перше, Леніна ВИ бачити з екранів телевізора серед трійки зрадників, а може і двох, нарахунок Тягнибока начебто підозр немає!
По-друге, краще я буду напівосвідченим , аніж взагалі такою темною людиною, як ВИ!
А що робити нормальним людям, якщо нормально працювати їм заважають? Їм лишається лише два виходи - перестати працювати (але чи це ж нормально?) чи таки боротися за нормальні умови для праці. То і доводиться "майдани" організовувати. А до чого тут розваги, я так і не зрозумів.
От із тим, що розум "включати" таки пора, погоджуюся на всі 100%
Подумайте, чи це нормально, коли влада по пів року не оплачує ніякі свої зобов’язання (крім зарплати, та й то є заборгованість) через державне казначейство, а деякі наближені до влади люди "заробляють" чергові мільйона?
Напівосвідчений ти, Ленін...
Ти, ......, після 30 листопада люди на Майдан виходять за свою свободу і гідність, а не за Євроасоціацію. Але куди вам, ............. це зрозуміти. Вам аби сьогодні було, що пожрать. Заробив 200грн - сиди, жри і мовчи. Чи думаєш більше заплатять?
Цеж треба як вам міски то промили...
все рветеся в Єврогейський союз, в той час коли в Їталії, країні засновниці з 1957 року, набирають оберти мітинги за вихід з цього болота!
Це називаеться - розважатись??? Включи розум, нормальний!
Та ні, нормальні люди з Майдану працюють, потім відпрошуються/беруть відгул/ відпустку і їдуть на Майдан, щоб захистити свою, та й вашу до речі,гідність, а також майбутнє дітей, ваших в тому числі. В чому полягають розваги - в тому, щоб замерзати морозними ночами з ризиком бути побитим чи убитим? А от решта безмозкі, безхребетні раби, що не мають ні розуму, ні гордості. Що готові взяти 200грн, і байдуже, що буде завтра.
Люди з Майдану ВЛАСНИМ коштом їдуть у Київ, щоб висловити ВЛАСНУ думку, бо вони її мають. Безліч ПРАЦЮЮЧИХ киян, що не мають можливості стояти разом з мітингарями несуть харчі, одежу, гроші. Старенькі пенсіонери віддають заощадження для потреб Майдану. Чоловіки і дружини по черзі приїздять на Майдан. І це не тисяча, і навіть не сотні тисяч. Це студенти, люди середнього віку, пенсіонери. Це - ЛЮДИ. Зрозумійте це все і якщо не допомагаєте, то хоча б не заважайте.
Стрічка RSS коментарів цього запису