реклама Делікат

До рейтингу «200 найвпливовіших українців» журналу «Фокус» потрапило шестеро осіб, які мають безпосередній стосунок до Черкаської області, – бізнесмен Дмитро Фірташ, народні депутати Анатолій Гриценко, Ірина Геращенко, Микола Томенко та Антон Яценко, а також голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб.

Нинішній рейтинг називають безпрецедентним, оскільки вперше його очолює НЕ гарант Конституції, а справжні власники влади – громадяни України. Тисячі українців стоять на Майдані, тому що не просто висловлюють невдоволення, а хочуть змінити долю. Одні вийшли, протестуючи проти згортання євроінтеграції. Інші приїхали підтримати рішення чинної влади. І ті, і інші сьогодні вписані в політичні розклади країни, вважають укладачі рейтингу. Відтак збірний образ носія суверенітету та єдиного джерела влади в Україні Людина Майдану – очолює рейтинг найвпливовіших українців.

Один із двох представників першої десятки рейтингу, які зберегли свої позиції, є власник Group DF, до якого належить черкаський «Азот», Дмитро Фірташ (на 5-му місці втрималася екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, – ред.). Він посідає 9-те місце в рейтингу.

Федерація роботодавців України, яку очолює Дмитро Фірташ (її учасники виробляють 70 % ВВП України), засудила силовий розгін студентів в ніч з 29 на 30 листопада, звинуватила владу в корупції, надмірному податковому тиску і закликала сторони до переговорів. Сам мільярдер відкрито не висловлював ставлення до подій, хоча багато хто говорить про його причетність до організації Євромайдану, інформує «Фокус». Не займає провладну позицію у висвітленні протестів і телеканал «Інтер», що в лютому перейшов до Фірташа і глави Адміністрації президента Сергія Льовочкіна від колишнього власника Валерія Хорошковського.

До першої сотні рейтингу потрапив (96-те місце в рейтингу) і народний депутат від ВО «Батьківщина» Анатолій Гриценко, родом із Звенигородщини.

Будучи членом парламентської фракції «Батьківщина», Анатолій Гриценко не боїться критикувати дії опозиції і ворогувати з її лідером Арсенієм Яценюком. Влітку, коли Гриценко відмовився входити до складу об'єднаної опозиції, їхній конфлікт досяг апогею, політики навіть обмінялися вимогами здати депутатський мандат. Але з часом емоції вщухли, а примирив депутатів Євромайдан. Через події в Києві Гриценко пропустив весілля старшої дочки Світлани.

На 119-му місці – його колега із партії «УДАР», куратор Черкаської області від цієї політичної сили Ірина Геращенко.

За рік роботи нового складу Верховної Ради Ірина Геращенко стала одним з найвпливовіших членів фракції «УДАР». Ірина Володимирівна озвучувала офіційну позицію партії, представляла її на політичних ток-шоу, а також стала автором та співавтором 30 законопроектів. Крім того, вела активну зовнішньополітичну діяльність: брала участь у міжнародних форумах і конференціях, була спостерігачем від ПАРЄ на президентських виборах у Грузії.

Голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб у рейтингу найвливовіших українців – на 131-му місці.

На посту губернатора екс-міністру палива та енергетики Сергію Тулубу нуднувато, робить висновок видання «Фокус». Весь рік він виконував здебільшого представницькі функції: брав участь у культурно-патріотичних акціях, відкривав дитсадки та нагороджував ветеранів. Паралельно з формальними обов'язками мірявся впливовістю з мером Черкас Сергієм Одаричем. З цього змагання Тулуб вийшов переможцем: міськрада достроково відправила Одарича у відставку. На 60-річчя Тулуб отримав орден Ярослава Мудрого V ступеня з рук прем'єра.

179-те місце в рейтингу «200 найвпливовіших українців» дісталося народному депутату від ВО «Батьківщина» Миколі Томенку, родом із Чорнобаївщини.

Екс-віце-спікер Микола Томенко і колишній заступник голови Батьківщини за цей рік втратив колишній вплив у партії. У парламенті він очолив Комітет з питань свободи слова та інформації і зараз займається в основному захистом прав журналістів. Під час Євромайдану, коли число побитих міліцією представників ЗМІ досягло майже півсотні людей, Томенко створив моніторингову комісію і надсилає депутатські запити до Генпрокуратури.

189-те місце в рейтингу – за народним депутатом від Партії регіонів Антоном Яценком.

Екс-віце-президент Тендерної палати в травні 2013 року увійшов до політради Партії регіонів. Завоювати таку довіру вдається небагатьом перебіжчикам з опозиційних партій – до 2011 року Яценко був членом БЮТ, нагадує видання «Фокус». Тепер він бере участь в ухваленні рішень, що стосуються політичного майбутнього партії влади. У серпні Яценко зареєстрував законопроект, яким пропонує змінювати кордони мажоритарних округів не частіше, ніж раз на 10 років, тим самим спровокувавши підозри в бажанні «законсервувати» власний округ. Крім того, депутат є головою підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку і державних підприємств.

реклама

Коментарі  

 
-1 #5 Нестор Іванович 27.12.2013 09:16
От і забирали б його в Харцизьк, якщо такий впливовий.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #4 ledi 26.12.2013 15:17
дпя себе на карман і впливають
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 незнайка 26.12.2013 14:52
Интересно когда и где был запечатлен этот момент шо на фото?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #2 Фугас 26.12.2013 14:33
Ото где губер - там и область. :sad:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #1 Н2о 26.12.2013 14:29
туфта!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100