Доктор фізико-математичних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Віталій Слинько, який працював у Черкаському національному університеті у 2003-2010 роках, обурений тим, що Вчена рада навчального закладу й досі не розглянула питання про звільнення ректора Анатолія Кузьмінського. З відповідною заявою він та його колеги звернулися до «Прочерку».
На переконання Віталія Слинька, Кузьмінський «відомий своїми переслідуваннями студентів та викладачів за їхні політичні погляди».
– Деякі факти переслідувань призвели до звільнення з роботи або ж усунення з посад науково-педагогічних працівників університету, кандидатів та докторів наук. Уважаю, що ректор ЧНУ Кузьмінський перебував у Партії регіонів не під тиском обставин, а свідомо сповідуючи її ідеологію, практичною частиною чого були тиск та переслідування підлеглих із політичних мотивів. Його поведінка щодо цього завжди була силовою, і він не повинен далі очолювати виш. Він не має морального права перебувати на посаді, – переконаний він.
Дивується побаченим учора реплікам і рішенням Вченої ради екс-викладач кафедри історії та етнології України ЧНУ (2003-2012), кандидат історичних наук Сергій Шамара.
– Члени Вченої ради відучора згадали освітянське законодавство, відповідно до якого вищий навчальний заклад повинен бути поза політикою. Утім, у тому ж таки протоколі вони підтвердили, що цього принципу не дотримувався ані університет, ані ректор Кузьмінський, рішення якого про вихід із Партії регіонів було схвалено тільки зараз, – зазначає Сергій Шамара. – Про всяк випадок члени Вченої ради ухвалили обмеження відтепер доступу представників політичних кіл на територію університету і визнали право кожного співробітника на політичні погляди поза навчальним закладом. І тут виникає кілька запитань. Хто з них буде відповідати за втягування студентів у політику під час виборчих кампаній останніх років? Хто відповідатиме за агітацію і примус у стінах університету на користь «партії влади». Яку оцінку Вчена рада тепер дає усуненню з посад Назара Лавріненка, Віталія Масненка, Михайла Сиволапа та багатьох інших? Чому Вчена рада й інші представники Національного університету й досі не дали оцінки вбивствам, катуванням і захопленням людей, які здійснювала влада упродовж зими? Як розцінювати вигін студентів і викладачів на кон’юнктурні мітинги за Партію регіонів і їхні недавні підписи на підтримку «мудрих кроків» Януковича.
Натомість викладач 2002-2011 років, кандидат історичних наук Назар Лавріненко переконаний, що «ЧНУ погруз у політичній корупції».
– Ректор Кузьмінський створив в університеті таку ж владну піраміду, як і Янукович в Україні. Всі, хто не корився його політичним указівкам, були репресовані. Хто ж підспівував і «складався на общак», – отримав посади й суттєве підвищення зарплати. Вважаю, що Вчена рада повинна і Кузьмінського звільнити, і сама розпустися, а нову мають обрати Загальні збори трудового колективу ЧНУ. За старої системи керівництва колективом виш не розвиватиметься. Вважаю, що політична корупція і «торгівля посадами» отримали своє продовження у навчальному процесі, коли на час сесії викладачів із заліковими книжками можна побачити частіше за студентів. Потрібно розганяти це «Політбюро» і таких директорів, завкафедрами і викладачів!
реклама
Коментарі
Кузьмінський шукає виходи на нового міністра чи хоча б на обласну опозицію.
За старою звичкою, намагається "все порішать".
Тим часом на факультети спущені цербери-агітатори, які де наказазують, а де й благають студентів не повставати. Швидкі-боєчки-савченки-гаврилюки-безкопильні та інші возносять оди "великому господарнику", бо ж розуміють, що "замазані в крові" не менше тулуб-югендів. Політичні одобрямси стали єдиним критерєім їхньої кваліфікації...
Колектив розколотий і народжує альтернативне керівництво.
Студенти ж чекають на сигнал.
Але чекати до червня - дурниця! У червні - літо, випуск, море, пляж...
Цього й треба Ку і Ко
Та воно то так, проте він за цей час зі своєю командою свою людину підготують, видвинуть і не дадуть можливість для появи нової людини не з його компанії.
3. Ректор може бути звільнений у випадку закінчення строку дії контракту. Тоді міністерством призначаються вибори нового ректора.
2. Ректор також може бути звільнений з посади у зв’язку із прийняттям рішення про його відкликання загальними зборами (конференцією) трудового колективу. Порядок скликання загальних зборів (конференції) та їх роботи визначається статутом вищого навчального закладу.
У конференції беруть участь не всі, а делеговані представники від структурних підрозділів університету (інститутів, факультетів, кафедр).
У загальних зборах (конференції) мають бути представлені всі категорії працівників: 75% науково-педагогічні працівники, не менш 10% - виборні представники студентства, 15% - інші особи. Рішення про відкликання приймається двома третинами голосів за присутності не менш як двох третин статутного складу загальних зборів (конференції). Рішення оформляється протоколом.
1. Ректор може бути звільнений з посади міністерством за порушення трудового законодавства, статуту вищого навчального закладу та умов контракту. Такі порушення мають бути зафіксовані трудовим колективом, студентами, правоохоронними та контролюючими ороганами, зокрема Державною інспекцією навчальних закладів. Тому перший шлях – зібрати факти порушень та передати для перевірки міністру освіти. Якщо вони підтвердяться, це може стати підставою для розірвання контракту, призначення нового виконувача обов’язків ректора та нових виборів ректора.
Головна риса ректора - зненависть кожної людини, зненависть опонента, зненависть людськості.
З іншого боку, цим коммі-гебешним методам переключення уваги громадян я не дивуюся. Бо ж у ЧНУ, на жаль, є не тільки цар Кузьмінський, а і свої захарченки-пшонки, лукаші-бондаренки, табачники-колесниченки... Є навіть свій ющенко. І перед тим, як закидувати щось конкретно мені, розберіться для початку із власним “колективним розумом”, який, із-за постійних управлянь у гнучкості, станом на 24 лютого так і не спромігся виробити чітких і логічних рішень Вченої ради.
Бо, хто не помітив, саме до них я апелюю.
1. Оцінка інтелігенцією Університету дій влади, які призвели до захоплень заручників, убивств і катувань людей взимку поточного року.
2. Встановлення інтелігенцією Університету відповідальност і свого керівництва та себе у плані запобігання встановленню диктаторського режиму в Україні та вищому навчальному закладі, зокрема.
3. Визнання фактів проведення репресій щодо окремих викладачів та студентів і сприяння відновленню їхньої репутації.
4. Одночасне переобрання завідувачів кафедр, директорів і ректора Університету.
Оскільки, як стверджують у керівництві, в Університеті склався самобутній колектив, який здатний сам правильно розібратися в ситуації, я щиро сподіваюся, що саме так він і зробить. Чесно, публічно і демократично.
Стрічка RSS коментарів цього запису