Речовину, яка дотепер не існувала в природі, винайшли хіміки-теоретики наукової школи Бориса Мінаєва. Вчені Черкаського національного університету обґрунтували можливість її синтезу та дали кодову назву – «Черкасіт». Унікальний полімер забезпечить прорив у нанотехнологіях, впевнені винахідники, інформують новини телеканалу «Рось».
«Черкасіт» – це аналог сенсаційного графена, за винайдення якого у 2006-му році двом англійцям присудили Нобелівську премію. Власне, саме цей приклад надихнув черкаських хіміків створити нову органічну речовину.
Гліб Баришніков, аспірант катедри органічної хімії розповідає історію цього винаходу. Каже: вигаданий майже чотири десятиліття тому тетраоксоциркулен ніхто не намагався перетворити на полімер. Повернути із незаслуженого забуття перспективну розробку випала нагода професору Борису Мінаєву та його учням.
Зокрема, у речовини будуть унікальні оптичні властивості з поглинання світла. Вона може прислужитися у фармації та у сучасній молекулярній електроніці. Утім, цими напрямками сфера застосування не обмежуватиметься, переконані вчені. Залишилось лише пропагувати винахід.
Такі теоретичні напрацювання потребують ретельної перевірки. Черкаські науковці вже мають доступ до суперпотужних і надсучасних комп’ютерів. Активно співпрацюють із Вищою королівською технічною школою Швеції та науковими інститутами Данії. Новаторські розробки професора Мінаєва та його учнів у Європі цінують. В Україні тим часом фінансування прикладних наук здійснюється за залишковим принципом. А вибивати гроші для своїх досліджень черкаським хімікам не таланить.
Тож, поки що комп’ютер і молоді світлі голови – єдині складові успіху черкаської теоретичної хімії на міжнародній арені.
реклама
Коментарі
Согласен. Теперь общественности осталось спросить у Минаева, готов ли он тратить свое время на управление ЧНУ.
Стрічка RSS коментарів цього запису