реклама Делікат

Народний депутат України Микола Томенко вважає, що сьогодні треба думати не над тим, як збільшити повноваження депутатів Партії регіонів та комуністів через Закон про опозицію.

– Хоча цей Закон (співавтором якого я був у попередньому скликанні) потрібний, але він не вирішує проблеми недовіри великої кількості мешканців Сходу і Півдня до нової влади. Цю проблему недовіри, як, власне, і проблему єдності, може вирішити чіткий та зрозумілий план, який буде публічно обговорений та оприлюднений в термінах, – вважає народний депутат Микола Томенко.

На його думку, повинна бути створена уповноважена група, що складатиметься з представників місцевого самоврядування Сходу та Півдня України, експертів, народних депутатів та урядовців, яка запропонує конкретні, розписані в часі зміни до Конституції та законів України, які стосуються утвердження реального самоврядування, зміни бюджетної централізації тощо.

Для прикладу Микола Томенко зазначив, що до самоврядних функцій повинні відійти утримання шкіл, лікарень тощо, і ці гроші мають залишатися на містах, а не перераховуватися у Київ, звідки би частково знову видавалися на їх функціонування.

– Повинна бути розписана також зрозуміла логіка того, що стосується конституційної норми про державну українську мову та вільний розвиток російської мови, – вважає народний депутат.

На його думку, необхідна також якнайшвидша зміна системи управління на місцевому рівні: ліквідація обласних адміністрацій, передача їхніх повноважень виконкомам обласних рад.

– Натомість очевидно, що треба радикально скорочувати кількість депутатського корпусу в обласних та місцевих радах, щоб туди потрапляли авторитетні люди, які захищають інтереси громад, а не лобіюють інтереси фінансово-політичних груп, – вважає Микола Томенко.

Так само, за його словами, треба народу пояснити міф про так звану федерацію, оскільки вона нічого доброго не дає пересічному громадянину.

– Це – спроба місцевих олігархів та місцевих князьків перебрати на себе певні повноваження, щоб і далі грабувати народ. Люди зацікавлені в тому, щоб більше повноважень мали громади та обрані ними люди, що давало би можливість їм вільніше розпоряджатися місцевими коштами, – зазначив політик. – Що стосується так званих сепаратистів (я би сказав навіть терористів, бо якщо люди з сусідніх держав з автоматами та зброєю в руках захоплюють адмінбудівлі, знімають державну символіку, вішають російську і звертаються до Путіна ввести війська), то з ними не повинен говорити парламент чи депутати. З ними повинен говорити закон і спецпідрозділи, які зобов’язані захищати державний суверенітет та територіальну цілісність України.

Крім того, на його думку, такі обговорення подальшого плану дій треба проводити не лише в Києві, а і в Донецьку, Харкові, Луганську із залученням не представників проросійських організацій, а авторитетних людей, вчених, фахівців, директорів підприємств і всіх тих, хто користується повагою в даних регіонах.

реклама

Коментарі  

 
-1 #2 незнайка 11.04.2014 10:55
Стандартый набор заученных слов и терминов про то ШО НАМ ТРЕБА Фактически благоустроенная киевская квартира и зарплата народного избранничка навечно Мае розум!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 Нестор Іванович 11.04.2014 10:40
Дурний піп - і така ж молитва. Схоже, що депутат настільки далекий від місцевих реалій, що його балаканина ні в які ворота не лізе. Запропонований ним "план" збільшення повноважень на місцях, в тому числі через зменьшення кількості місцевих депутатів, що нібито зменьшить вплив олігархів на ради, ще дурніший ніж план адміністративно ї реформи запропонований Ромцьою Безсмертним у 2005 році. А якщо у Східних регіонах прибрати місцеві адміністрації, що є, можливо єдиною противагою місцевим олігархам і федерастам, то Путлєровський план знищення України буде реалізовано миттєво.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100