Голова Черкаської облради Валентина Коваленко учора побувала на «Учбово-виробничому підприємстві УТОГ», де оглянула виробничі цехи й майстерні, обговорила проблемні питання діяльності підприємства з директором Віктором Кузіним.
Поїхала на підприємство Валентина Михайлівна після проведення «круглого столу» з представниками громадських об’єднань людей з обмеженими можливостями члени УТОГу й УТОСу. Останні тоді попросили, щоб влада не збирала їх у кабінетах, а приїжджала особисто на виробництво чи в організацію, й там знайомились із їхніми проблемами й потребами.
Підприємство виготовляє різноманітні меблі, зокрема, і шкільні парти.
На сьогодні на виробництві працює 46 осіб, з них 32 – люди з обмеженими фізичними можливостями, з яких 29 – глухі.
«Є непогані умови роботи: виробничі цехи опалюються, працює їдальня та навіть є гуртожиток. Середня заробітна плата – не нижча 2 тисяч гривень. Це єдине подібне підприємство в області, яке не тільки працевлаштовує людей цієї категорії, а й забезпечує їх при цьому заробітною платою, житлом, усіма соціальними гарантіями, а також сплачує податки і збори до бюджету нашої області», – пише на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» Валентина Михайлівна. – «Є у них і своє підсобне господарство – свинарник і теплиці. До слова, цьогоріч працівники ухвалили одностайне рішення усю городину, вирощену власноруч, передавати у зону бойових дій на схід нашим бійцям».
Крім того, Валентина Коваленко відвідала й Будинок культури обласної організації УТОГ, де всі люди з вадами слуху отримують методичну допомогу, зокрема, послуги перекладача мови, послуги з питань навчання, лікування та соціального захисту, а також мають змогу реалізуватись творчо, адже на базі закладу діє ціла низка гуртків і студій самодіяльності різного спрямування.
«Але головною проблемою для підприємства залишається збут готової продукції, пошук замовників і ринків реалізації. Тож листовно звернулася до всіх департаментів обдержадміністрації, голів районних рад і адміністрацій з проханням посприяти у придбанні продукції УТОГу. Наприклад, парти. За словами директора, їх у них купляють для шкіл лише батьки. Бажано було би, щоб централізовано школи області робили у них замовлення. Адже їхні парти нічим не гірші за якістю, ніж ті, які закупляють у Харкові. Харківські – дорожчі. А нам треба підтримувати свого виробника, тим паче, коли маємо справу з людьми, яким украй потрібна наша увага і соціальний захист», – вважає голова облради.
реклама
Коментарі
Цю МІХАЛОВНУ, надо гнать з економіки....
Мабуть Кум в1домий бугалтер у м1ст1, добре знаеться на економ1ц1.
Д1ду, а тоб1 треба щоб гавкала р1зко, команди видавала,по 1ншому ти не розум11шь ?
I фарбу купляють та ремонти роблять родич1 хворих на додачу до ф1нансово1 допомоги б1дненькому кер1вництву л1карень. I це вже давно...
Парти купують батьки вже 23 роки незалежност1,ви не знали? Бо в школах та 1нших дитячих закладах давно все викрадене 1 д1тям 1нколи приходиться стоячки слухати уроки,бо нема на шо с1сти.А в д1тсадках окупували помешкання товстоморд1 дяд1 -пов1дкривали банк1вськ1 установи....та вже давненько....вони турбуються про майбутне покол1ння )))))
Стрічка RSS коментарів цього запису