реклама Делікат

На Черкащині встановилася спекотна погода, проте наприкінці тижня повітря розпечеться ще більше. Вночі стовпчик термометра показуватиме +15…20°, а в денні години 1-2 серпня - + 30…35°. Така суха та спекотна погода в області протримається щонайменше до 4 серпня. Як наголосив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, така синоптична ситуація сприятиме підвищенню в екосистемах області показника пожежної небезпеки до 5 (надзвичайна) класу. Тому слід уникати відкритого вогню на природі, не допускати спалювання стерні та пожнивних решток, паління біля посівів. Адже халатне поводження із вогнем завдає шкоди як природі, так економіці.

В той же час, в цей період в містах слід очікувати погіршення екологічної ситуації, метеоумови сприятимуть накопиченню в приземному шарі атмосфери шкідливих домішок, особливо це відчуватиметься поблизу автобусних зупинок та транспортних розв’язок.

Через тривалу спекотну погоду зростає забрудненість води. Це пов’язано з інтенсивним розмноженням водоростей, зменшенням кисню та цвітінням води. При температурі води вище 25º і різкому зменшенню кисню можлива навіть загибель риби. У такий спекотний період самоочищення води слабке, концентрації забруднюючих речовин залишаються стійкими, зазначив Віталій Станіславович.

З метою попередження негативних наслідків від впливу високої температури на життя і здоров’я людини варто дотримуватися таких рекомендацій:

1. На період спеки припинити проведення масових заходів для дітей (змагання, збори).

2. Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях, коли сонце перебуває у своїй найактивнішій фазі (з 12:00 до 16:00).

3. При використанні у приміщеннях вентиляторів та кондиціонерів уникайте протягів та переохолодження.

4. Слід пити збільшену кількість води, уникати вживання алкоголю. Для компенсації втрат рідини та мікроелементів рекомендується вживати: підсолену та мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, несолодкі відвари ягід та фруктів, зелений чай. Вживання газованих напоїв необхідно обмежити.

5. За можливості, обмежити фізичні навантаження, особливо під відкритим сонцем та в години найбільшої спеки. Обмін тепла в організмі людини залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла.

6. У житлових та службових приміщеннях варто проводити щоденно вологе прибирання.

7. У період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також уникати тісного одягу.

8. Вживати їжу, що легко засвоюється, з багатим вмістом вітамінів та мінеральних речовин, надавати перевагу овочам та фруктам.

Дотримуючись цих нескладних рекомендацій, Ви збережете як своє здоров’я, так і здоров’я своїх близьких.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100