Переселенці зі Сходу не служитимуть в армії та не звільнятимуть від терористів свої ж будинки. Принаймні поки не завершиться АТО. Військкомати просто не призивають чоловіків-переселенців, пише vikka.ua
Цікаво, що переселенці, які приходять в ОДа оформлятися в контактний центр й отримувати допомогу, камері не раді. Спілкуватися не хочуть.
– Не надо! Не до этого! Я вообще не красноречивый человек.
Черкащина вже прихистила дві з половиною тисячі переселенців. Із них 369 – це чоловіки призовного віку. Ось тільки йти воювати за свої міста вони особливо не бажають.
"69 осіб приїхало із Криму, то 15 стали на військовий облік. Зі Сходу на військовий облік не ставали, інформації немає в нас по цифрах. Ну, а загальна картина, та, що склалась у мене, що просто приїхали пересидіть і перечекати війну… розумієте… тоді повернутись назад", - каже заступник директора Черкаського обласного контактного центру Лариса Ходаковська.
Сергій разом із дружиною та донькою-інвалідом утік із Луганська. У Черкасах вони вже понад місяць. В армії служив, має фах топографа. Але воювати поки не планує, та й у військкомат ще не запрошували.
"Дело даже не по политическим, а больше по экономическим таким мотивам. Потому что у нас проблема с жильём остро стала, проблемы с финансами. Если будет какая-то необходимость и общая мобилизация, то это уже другой разговор, но на данный момент я не готов", - каже переселенець із Луганська Сергій Снисар.
У військкоматі запевняють: не можуть призивати біженців. Як каже заступник комісара, людей із вулиці в армію не набирають. Перед службою призовник має пройти перевірку на благонадійність, чи немає в нього судимостей, чи не співпрацював із сепаратистами. Ці дані повинні надати МВС і СБУ.
"Перед тим, як військовозобов'язаного направити до військової частини, ми запитуємо характеристику з місця роботи, з місця проживання, з сільської ради, як він характеризується у громаді, а за певних причин ми не маємо цих характеристик", - каже заступник Черкаського обласного військового комісара Олег Захаренко.
Навіть якщо така людина й захоче добровільно служити в армії, її все одно не візьмуть до підтвердження особистих даних. А таке буде можливо лише після завершення АТО. Відтак біженці зі Сходу за нього не воюватимуть. Свої життя за свободу та єдність України покладуть інші.
Коментарі
Не Дубрівний, а Дібрівний. Він не з Черкас, а зі Сміли:
http://cossackland.org.ua/2014/08/17/u-zoni-ato-mynuloji-doby-zahynulo-chetvero-bijtsiv-bataljonu-ajdar/
Стрічка RSS коментарів цього запису