Уродженець Черкас Віталій Полтавець, який після анексії Криму повернувся на батьківщину, говорить, що йому завжди різали слух вислови кримчан про Україну. Про це Віталій Петрович розповів «Прочерку» під час зустрічі переселенців із обласною владою 15 серпня.

– Я разом із дружиною та трьома дітьми приїхав до Черкас із Сімферополя чотири місяці тому. Народився я в Черкасах, а поїхав до Криму, бо мені там дуже подобалось. Це була моя мрія з дитинства. Як тільки в мене з’явилася можливість, поїхав будувати там своє життя. На жаль, у мене там залишилась земля, будинок, друзі, рідня, колеги, робота і 12 років життя. Але все, я приїхав, буду жити на батьківщині, – каже Віталій Полтавець.

Чоловік, повернувшись до Черкас, почав вирішувати питання з проживанням, адже тут у нього вже не залишилося нікого.

– За три дні після звернення до облдержадміністрації мене та інших переселенців із Криму запросив на нараду голова ОДА. Тоді прийшло 12 переселенців, а також представники від усіх органів та організацій за різними напрямками діяльності. Відтоді із громадського боку я очолив роботу, начебто Прометей, між владою і прибулими переселенцями. Потім мені запропонували роботу в обласній адміністрації. Із переліку посад я обрав ту, яка мені ближче за специфікою роботи. Зараз я працюю заступником директора департаменту капітального будівництва. Крім того, на громадських засадах допомагаю із вирішенням проблем переселенців, – говорить Віталій Полтавець.

Віталій Петрович був військовослужбовцем. Потім пішов у запас. Відтоді працював у приватному секторі директором юридичної фірми.

На зауваження «Прочерку», що, попри 12 років життя в російськомовному середовищі, бездоганно володіє українською мовою, усміхаючись, відповідає: «Я ж українець».

– У Криму українською мовою немає з ким спілкуватися, але ж суди – українською мовою, а я – юрист. Тому в суді можна було поспілкуватися, – зазначає Віталій Полтавець. – 90% моїх друзів говорять російською, батьки – українською. Крим – специфічна територія. Скільки я там не жив, завжди говорили: «Поїхати на Україну». Мені завжди це різало слух. А ти де? «Дальше Крыма земли нету» – це також їхній вислів. Люди, які там народились і живуть, кажуть, що ви не росіяни, не українці, а кримчани.


реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+5 #6 черкащанка 19.08.2014 10:35
Хорошо устроился, местные с высшим образованием всю жизнь здесь живут и не могут найти работу, а он только приехал сразу начальником стал - странно.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #5 незнайка 19.08.2014 10:21
Бывший директором Сакского военного санатория уже трудоустроен РАДНЫКОМ заступныка в УКС?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #4 Мен 19.08.2014 09:52
:-x мда, як слово Батькващина написали з малої букви, так і видно патрійотизьм.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 незнайка 19.08.2014 09:00
КРЫМЧАКИ Говори правду
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Антифедераст 18.08.2014 21:07
Лінія розділу проходить не між етносами, мовами, соціальним статусом, а між світоглядами - європейським та совково-ординським (російським).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 Іринка 18.08.2014 17:56
Як можна зв"язатися з паном Віталієм?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100