69 втілених у життя мікропроектів загальною вартістю 11 мільйонів 645 гривень, половину з яких виділили іноземні спонсори – такими є результати участі Черкаської області у другій фазі міжнародного проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Їх перед офіційним стартом третього етапу цього проекту презентувала перший заступник голови ОДА Наталя Старікова.
Каже: друга фаза спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", яка стартувала в 2011-ому році, дозволив його учасникам запровадити енергозберігаючі технології у школах і дитячих садочках, здійснити капітальний ремонт ФАПів, закупити для них медичне обладнання й провести вуличне освітлення та водопостачання. А ще – створити кілька багатофункціональних сільськогосподарських кооперативів.
– За роки співпраці в рамках цього Проекту нам вдалося отримати достатньо непогані результати щодо поліпшення умов життя у сільській глибинці, – зауважила Наталя Володимирівна. – Серед іншого саме завдяки МРГ у восьми районах області вдалося встановити обладнання з альтернативного опалення вартістю майже три мільйони гривень. 70 % із них вдалося профінансувати саме завдяки допомозі ЄС/ПРООН. Власне, бюджетні зобов’язання щодо всіх робіт в межах МРГ виконані стовідсотково.
Одним із важливих компонентів програми є підтримка та заохочення до створення багатофункціональних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Наталя Старікова наголосила, що в цьому напрямку Черкащину визначено експериментальної областю і вона цілком виправдала довіру.
– На сьогодні створено три такі кооперативи: «Пролісок», що спеціалізується на рослинному та тваринному виробництві, та «Фенікс» і «Обрій», які займаються землеробством. Їм допомогли закупити техніку, що підвисило рентабельність і працездатність виробництва, – каже перший заступник голови ОДА.
– У нас вирішилося питання, як забезпечити свої родини, тепер вони вдома мають непоганий заробіток і можуть почуватися господарем на своїй землі, – радіє голова кооперативу «Пролісок», що на Звенигородщині, Ольга Костенко.
А сільський голова с. Сорокотяга Жашківського району Таїсія Вікторюк назвала проект "мудрим, бо має на меті розбудити громаду, навчити її виконувати важливі завдання".
– Проект закінчився, але ініціатива продовжує надходити від людей, бо вони зрозуміли, що коли ми за певну справу візьмемося разом, то обов’язково досягнемо успіху, – каже вона.
Міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН визнав, що Черкаська область стала однією з кращих у реалізації першої і другої фази Міжнародного проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), що працює в Україні з 2008 року.
– На Черкащині ми маємо гарне партнерство, ваша область стала дуже успішної, взявши участь у цьому грандіозному задумі, – визнав міжнародний менеджер проекту доктор Джейсінг Сах, який 25 вересня відвідав область з метою продовження співпраці.
Ідея спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН полягає у частковому фінансуванні з боку ЄС і ООН відбудови та благоустрою маленьких населених пунктів із тим, щоб активізувати місцеві громади та залучити до втілення їх планів різні фінансові джерела, починаючи від бюджетів всіх рівнів та закінчуючи спонсорською допомогою. Головне, щоб ініціатива впровадження соціальних програм походила знизу, від найменших осередків населення.
Про це повідомляють в управлінні інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації.
реклама
Коментарі
Поспішайте, дідусю: до виборів лишилося 30 днів...
Стрічка RSS коментарів цього запису