Цього тижня учасники Координаційної наради, яка відбулась за ініціативи служби у справах дітей Черкаської міської ради, обговорювали, що може зробити місто, аби захистити права та інтереси дітей переселенців, військовослужбовців та дітей, батьки яких є учасниками АТО, або загинули під час проведення бойових дій.
У засіданні взяли участь представники міського військового комісаріату, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління освіти, управління молоді і спорту та управління праці і соціального захисту населення Соснівського та Придніпровського району.
Виступаючи перед присутніми, начальник служби у справах дітей Черкаської міської ради Світлана Шишлюк наголосила, що на службу в справах дітей покладено завдання з координації діяльності в цьому напрямку. Тож всі структури та організації міста не повинні залишити поза увагою жодну таку дитину.
– На сьогоднішній день в Черкасах: 32 поранених учасників АТО, 16 загиблих. Без батьків залишилося 11 дітей, – повідомив представник військкомату Анатолій Толкаченко.
Як розповів головний спеціаліст управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Олександр Шевченко, з Криму та зони АТО на територію міста Черкаси приїхали більше 2 тисяч переселенців. Із них – 527 дітей, які влаштовані: 385 дітей до загальноосвітніх навчальних закладів та 58 – до дитячих садків. Діти продовжують навчання та з ними тісно працюють шкільні психологи.
А от директор міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Скляренко зауважила, що проблеми в роботі є:
– Втрата довіри та відчуття тривоги – турбують всіх. Ці люди потребують підтримки та роботи з психологами. На жаль, у нас на цей час немає достатньо фахівців, які могли би працювати з людьми цієї категорії. Але ми докладаємо всіх зусиль, і найближчим часом проведемо навчання наших спеціалістів, – розповіла Тетяна Віталіївна.
Ще одною із суттєвих проблем є оздоровлення дітей переселенців та дітей, батьки яких загинули під час проведення АТО. Так сталося, що значна частина цієї категорії дітей влітку були позбавлені літнього відпочинку. До того ж, державою не визначено їх безкоштовне оздоровлення, інформують у прес-службі Черкаського міськвиконкому.
Тому за результатами засідання, члени Координаційної наради ухвалили рішення про доцільність звернення до депутатів міста щодо передбачення коштів у міському бюджеті на оздоровлення у 2015 році дітей, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків та дітей переселенців, а також – продовжити спільну роботу всіх відповідних служб міста щодо захисту прав та інтересів дітей вказаних категорій, що проживають у м. Черкаси.
реклама