«Кобзар єднає Україну – Петриківка об’єднує весь світ». Виставка петриківського розпису під такою назвою відкрилася у музеї Богдана Хмельницького у Чигирині. Вперше на територію Черкащини свої роботи привезла майстриня з Дніпропетровщини Тетяна Гарькава. На відкритті виставки побувала голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко, коли перебувала із робочим візитом на Чигиринщині.
Виставку своїх робіт та робіт своїх учнів Тетяна Гарькава приурочила до 200-річчя із дня народження Тараса Шевченка. Розписні тарелі, картини, посуд, хустки та інші вироби ручної роботи побували у багатьох країнах світу і скрізь викликали щире захоплення. В експозиції можна побачити роботи, виконані на різних матеріалах: папір, полотно, дерево, метал, кераміка. Вироби, представлені на виставці, вирізняються декоративною насиченістю, унікальним поєднанням кольорів, відточеністю орнаментальних композицій.
– Я дуже рада, що мені довелося побувати на цій виставці і познайомитися із чудовою майстринею петриківського розпису – Тетяною Гарькавою. У наші складні часи, коли навколо стільки негативу, це розмаїття барв надихає і змушує повірити у свої сили. Повірити у те, що українці – смілива та талановита нація, здатна подолати будь-які перешкоди, – зазначила на відкритті заходу Валентина Коваленко.
Петриківський розпис входить у Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Долучитися до творчості петриківців можна буде у Черкасах наприкінці жовтня. Згодом виставка переїде до Канева.
Про це інформує відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації Черкаської обласної ради.
реклама