Вивчивши непрості умови життєдіяльності соціально уразливих категорій суспільства, в липні цього року та повторно 20 жовтня, голова обласної ради Валентина Коваленко звернулась до голови президії центрального правління Українського товариства сліпих Владислава Більчича з проханням поінформувати обласну раду щодо перспектив функціонування Черкаського та Звенигородського навчально-виробничих підприємств УТОС, утримання і використання їхніх виробничих й адміністративних приміщень.
Нагадаємо, з проблемами соціального захисту і працевлаштування, створення для них робочих місць, збереження власності та підтримки діяльності територіальних навчально-виробничих підприємств УТОС, зокрема, придбання підприємствами і організаціями області продукції, що виробляється на цих підприємствах, представники товариства звернулись до Валентини Коваленко 11 липня під час «круглого столу» за участі усіх місцевих об’єднань людей з особливими потребами.
У відповідь на запит, центральне правління Українського товариства сліпих зауважує, що постійно приділяє увагу функціонуванню, стану справ на кожному підприємстві товариства. На сьогодні центральним правлінням розглядається питання збільшення обсягів випуску продукції Черкаським та Звенигородським УВП, а відтак – підвищення забезпеченості роботою інвалідів по зору цих підприємств за рахунок кооперації з Білоцерківським УВП з виготовлення прищіпки та електропатрона. Як зауважують представники ЦП УТОС, зазначені заходи покликані одночасно поліпшити фінансовий стан підприємств та розширити можливості належного утримання об’єктів нерухомості УТОС.
У той же час, центральне правління просить обласну раду надавати цим підприємствам допомогу в розміщенні регіональних замовлень на виготовлення продукції для служб і установ місцевого самоврядування, комунального господарства, державних закладів тощо.
Таке сприяння здійснюється систематично – комунальні служби, організації й установи офіційно повідомлені про перелік послуг й продукції, що виготовляється підприємствами УТОС в області й залучаються до здійснення замовлень саме там, стверджують у відділі інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації Черкаської облради.
Коментарі
Я вже 9 років маю страву з незрячими людьми.
Найпопулярніші напрямки освіти для незрячих на сьогодні: програмування та системне адміністрування , переклад, правознавство, економіка, музика (комп'ютерна обробка також).
Із більш простого: незрячі - гарні працівники колл-центрів, масажисти, музики.
Звичайно, хтось і просто закінчує школу і, не маючи іншої можливості, працює на УПП.
Якщо треба дати роботу цім робочим, гаразд. Але пошукайте там молодь. Взагалі, подзвоніть кому-небудь з УТОСовськіх групоргів Черкас і спитайте, чи ходять до них молоді люди. І чи бажають молоді люди жити так, як їм може запропонувати УТОС.
Не треба тримати людей в гетто, люди, і незрячі також, мають отримувати освіту і роботу як усі, а громада повинна гарантувати, що відсутність зору не стане причиною відмови у працевлаштуванн і. Все, більше нічого не потрібно.
Треба не збільшувати обсяг купівлі електропатронів , а сприяти появі більшого числа незрячих спеціалістів та зникненню в суспільстві побоювання щодо працевлаштуванн я незрячих на звичайних підприємствах.
Ось наприклад, в черкаському УТОСі нібито є комп’ютерний клас. Але немає центру навчання. Коли ж ми з дружиною (маємо досвід викладання комп’ютерної грамотності незрячим та слабозорим) запропонували свої послуги, нам було відмовлено, бо «не треба». А мені (спеціалістові з вищою освітою — а я тоді шукав собі роботу) було запропоновано йти на те саме УВП збирати патрончики.
Мій меседж у тому, що не треба годувати людей рибою, треба дати їм вудку. А для цього, здається, треба міняти керівництво УТОСу принаймні в Черкасах, бо нікому нічого не треба.
Стрічка RSS коментарів цього запису