На фото – Михайло Драй-Хмара

На фото – Михайло Драй-Хмара

Сьогодні, 6 листопада, об 11.00 у Києві (вул. Садова, 1/14, біля будівлі Кабміну) відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки видатному українському поету, літературознавцю, ученому-філологу, перекладачу Михайлу Драй-Хмарі.

З огляду на цю подію, радник Президента України родом із Чорнобаївщини Микола Томенко вирішив передивитися твори свого земляка.

«От зацікавила стаття, опублікована в газеті «Домна» (Макіївка) в 1930 році під назвою «Чому донбаському пролетареві треба українізуватися?».. Отже, й тепер кожен росіянин-робітник на Україні може знати дві мови – російську й українську – і це буде йому тільки на користь», – робить висновок на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» Микола Володимирович. – Я хотів би, щоб російський робітник, який на Донбасі, пригадав собі становище тих українських, російських чи польських робітників, які виїжджають до Америки. Чи є серед цих робітників такі, які не знають англійської мови? Мабуть, що немає... Скажете, може, що англійська мова багатша за українську? Так, багатша, але супроти російської мови вона не така-то вже й бідна. А якщо вона й трохи бідніша, так не забувайте ж, що вона не ссала кров із колоніальних народів! ПОПРАЦЮЙТЕ ТРОХИ ДЛЯ НЕЇ, ТО Й ВОНА БУДЕ БАГАТА!.. Отож, якби нашим українським інтелектуалам вдалося в 20-30 роках донбаський пролетаріат українізувати, то б нині він не сепаратизувався й путинізувався!»

Довідка

Відкриття меморіальної дошки Михайлу Драй-Хмарі стало можливим завдяки ініціативі Миколи Томенка та його Фонду «Рідна країна», а також декану юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Івану Гриценку.

Постать видатного поета з нагоди 125-річчя від дня його народження було вирішено увіковічнити на будинку по вул. Садовій у Києві, де він мешкав і творив до арешту. Меморіальна дошка виготовлена Київською творчою майстернею архітектури, скульптури та дизайну сім’ї Рачковських (Олександром і Максимом Рачковськими).

Як відомо, 10 жовтня 2014 року виповнилося 125 років із дня народження видатного українського поета, літературознавця, ученого-філолога, перекладача Михайла Драй-Хмари, який народився у селі Малі Канівці нинішнього Чорнобаївського району Черкаської області.

Він володів 19-ма мовами, зробив неоціненний внесок у розвиток української літератури своїми перекладами.

За часів сталінських репресій зазнав тортур і ув’язнення. За однією з версій, Михайло Драй-Хмара загинув, добровільно зголосившись стати на місце смертника під час чергового «вибіркового» розстрілу кожного п’ятого, рятуючи тим самим життя молодої людини…

Нагадаємо, за сприяння Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» 10 жовтня 2014 року в рідному селі Михайла Драй-Хмари (село Малі Канівці Чорнобаївського району Черкаської області) відкрили стелу на в’їзді до села з написом: «Малі Канівці. Батьківщина відомого поета Михайла Драй-Хмари».

реклама

Коментарі  

 
+2 #3 Тася 06.11.2014 13:35
Политолог Константин Матвиенко комментирует на своей страничке в Фейсбуке последние действия власти в отношении урегулирования кризиса на востоке:

«Власть отдает национальное богатство оккупантам. Никаких исков о возмещении убытков, причиненных оккупацией Крыма и агрессией на востоке в суды - украинских и иностранных не представлено. Российские активы не арестовываются, уголовные производства по факту убытков не возбуждают. Зато после "выборов" в ДНР-ЛНР, СНБО принимает полностью имп...тентными решение, продолжая заставлять украинцев оплачивать для них электроэнергию и газ»
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #2 незнайка 06.11.2014 11:15
ГРЫНЖОЛ-хВондотрымач Звидкы гроши у тим хвонди?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #1 Злий 06.11.2014 11:08
І як ви виправляєте ситуацію??? Паплюжите нашу мову ,даєте льготи мові окупанта-агресора,дозвол яєте Ригам купляти місця в Парламенті і місцевих радах,надавати статуси мові рашистів,закрив аєте очі на заборону української.Книжки палять,безяйцев ий "мирний" мовчить,табличк и українські знімають,мовчит ь,твердого нема не в зоні хребта,не нижче..Патріоти життя поклали,а ви звільнені території віддали Ригам ..
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100