Учора голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко говорила із представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні про вплив на вибори до парламенту подій Революції гідності та післявиборчу ситуацію в області.
За словами Валентини Коваленко, післявиборча ситуація в країні і, особливо, на Черкащині бажала бути іншою. В ці дні, повного перезавантаження свідомості, переживаючи воєнні події й загибель своїх земляків, люди сподіваються й вимагають від влади конкретних дій. Сподіваючись на зміни системи, розуміння кандидатів в депутати необхідності відступити від «брудних» технологій, забезпечивши прозорий і чесний виборчий процес, громада, у своїй більшості, була приголомшена результатами: із 7-ми мажоритарних виборчих округів в області 4 депутати – представники колишньої влади.
– Вибори, що пройшли в країні й на Черкащині, зокрема, неприємно вразили численними фактами порушень законодавства та тим, що і в цьому парламенті ми побачимо ті ж обличчя, частина з яких минулого року голосували за антинародні закони, що й стали причиною Майдану. Будемо відверті, Черкащина на цих виборах програла, – відзначила Валентина Михайлівна. – Для мене, особисто, це була неприємна несподіванка, про це говорив і народ, який сподівався на те, що центральна влада мала б зробити дієві кроки, щоб дискредитовані в минулому кандидати не мали права балотуватись. Тобто, Закон «Про очищення влади» мав би стосуватись і депутатів органів місцевого самоврядування, і тих нардепів, які наразі відповідальні за події в країні.
Окремо голова обласної ради зауважила про важливість здійснення реформи децентралізації влади на місцях, що має на меті розширити права й фінансові можливості громад, відзначила готовність людей до цих змін, бажання самостійно вирішувати місцеві проблеми за рахунок власних же ресурсів, зазначають у відділі інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації Черкаської облради.
Говорячи про реформи в країні, Валентина Михайлівна стверджує, що «треба різати по-живому». Серед першочергових реформ, вона називає паралельні зміни у владі, тобто – повну люстрацію, зміну кадрів за головним критерієм – патріот-професіонал (фахівець), й якнайшвидше впровадження радикальних, часом «болючих», але необхідних економічних перетворень.
– Місцева влада сьогодні в очікуванні активних дій від центральної влади, бо ми сьогодні, тут на місцях, відчуваємо хвилю негативу від людей. При тому, що ми практично не в змозі повпливати на загальну ситуацію, ми несемо відповідальність за те, що в країні суттєво нічого не змінилося: за ґратами не сидять ті, хто там повинен бути давно; по лінії правоохоронних органів не має результатів розслідувань резонансних «майданних» справ; стоїть питання компетентності й відповідальності новопризначених посадовців та багато інших питань, – наголосила голова обласної ради.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису