В рамках обговорення державної політики у сфері електронного урядування в Україні у Черкасах пройшов круглий стіл на тему: «Цифровий порядок денний для України. Зелена книга: стратегія політики е-урядування». Захід відбувся 8 грудня в приміщенні Черкаської обласної ради.

Під час заходу представники Робочої групи представили «Зелену книгу державної політики у сфері електронного урядування в Україні». Далі відбулось обговорення проекту документу за участю представників місцевої влади, IТ-сектору, громадянського суспільства.


Як розповів член робочої групи з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного урядування при Віце-прем’єр-міністрові України – Міністрові регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Андрій Демещик «Зелена книга» – це документ, який використовується урядами демократичних країн для декларування та обговорення головних напрямів та змісту державної політики у тій чи інші сфері. Головною особливістю Зеленої книги є те, що цей документ з реалізації державної політики передує розробці конкретних нормативно-правових актів та ухваленню рішень і передбачає попереднє ретельне вивчення та відкрите публічне обговорення ключових проблем в певній сфері державної політики, а також способів їх вирішення. Конкретні рішення органів влади розробляються та ухвалюються на виконання тієї державної політики, яка буде викладена у Білій книзі, що розробляється за результатами Зеленої книги. Таким чином забезпечується цілісність, системність та послідовність у проведенні державної політики, прозорий та відкритий до пропозицій заінтересованих сторін процес її підготовки.

Окрему увагу при розробці Зеленої книги приділяють процесам публічних та експертних консультацій та обговорення з метою виявлення, формулювання та встановлення альтернативних способів розуміння проблем та підходів до їх вирішення, які пропонують заінтересовані сторони аби за їх результатами  запропонувати максимально збалансований варіант відповідної державної політики.


З метою досягнення конкретних цілей та результатів у винесеному на обговорення проекті «Зеленої книги» автори пропонують обмежитись чотирма базовими напрямками електронного урядування, а саме: електронна взаємодія органів влади, надання електронних послуг, відкриті дані та електронна демократія (участь громадян в урядуванні). На питанні про особливість реалізації даних напрямків у Черкаській області та, зокрема, в місті Черкаси зупинився виконавчий директор Черкаської обласної благодійної фундації «Паритет», член виконавчого комітету Черкаської міської ради, Сергій Гончар:

«Електронне врядування у Черкаській області на початковому етапі. Втім, в місті Черкаси є вже позитивний досвід. Зокрема через сайт міської ради можна подати звернення чи інформаційний запит. Також до оперативної служби міськвиконкому можна звернутися через скайп та соціальні мережі. Крім цього на стадії реалізації інноваційний проект щодо впровадження системи електронних консультацій з громадськістю. Цьому механізму немає аналогів в Україні. Він передбачає обов’язкову розсилку всіх проектів рішень зацікавленим представникам громадськості на початковій стадії їх розробки та обов’язковість розгляду поданих у відповідь громадськістю пропозицій. Цей механізм буде максимально автоматизованим, щоб раціоналізувати процес залучення громадськості до прийняття владних рішень» - інформував Сергій Гончар.

Під час заходу черкаські експерти акцентували увагу на тому, що існуюча ситуація в Україні стосовно надання адміністративних послуг потребує негайного реформування, що передбачає: упорядкування системи адміністративних послуг; проведення реінжирингу існуючих адміністративних процесів з метою їх оптимізації; запровадження електронних адміністративних послуг, що є найліпшим механізмом такого реформування. Особливу увагу потрібно звернути на готовність та вмотивованість працівників органів влади до надання електронних послуг. Окрім того, запровадження електронного урядування в сучасній Україні є потужним євроінтеграційним чинником, який надає дієвий імпульс гармонізації взаємодії органів влади з громадянами, громадськими організаціями, бізнесом та іншими органами влади відповідно до вимог та стандартів Європейського Союзу.

За підсумками круглого столу його учасники підготували ряд пропозицій щодо вдосконалення проекту книги. Зокрема, експерти пропонували зробити уніфіковану систему електронного документообігу для всієї України, визначити відповідальних за електронний документообіг в обласних держадміністраціях, внести електронний підпис в біометричний паспорт, запровадити механізм електронних консультацій з влади з громадою. Також присутні запропонували передбачити на сайтах всіх органів влади електронні бази даних нормативно-правових актів з розміщенням наявних пояснювальних записок. та затвердити регіональні програми з електронного врядування у всіх областях, де цього не зроблено.

За результатами круглого столу перший заступник голови громадської ради при Черкаській обласній державній адміністрації, Сергій Слинько, пообіцяв ініціювати громадою розробку відповідної обласної програми щодо впровадження електронного врядування.

Документ підготовлено Робочою групою з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного урядування при Віце-прем’єр-міністрові України – Міністрові регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Гройсмані В.Б. та за участі експертів групи Е-урядування Реанімаційного пакету реформ. Захід проведено за підтримки Черкаської благодійної фундації «Паритет».

Партнерами заходу виступають: Державне агентство з питань е-урядування України, Робоча група з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного урядування при Віце-прем'єр-міністрові – Міністрові регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, В. Гройсманові, Міжнародний фонд «Відродження», National Democratic Institute, United State Agency International Development.

Про це інформують організатори.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100