Нині субсидії оформляються за новими правилами, які вступили в дію з 1 жовтня, повідомляє сайт Черкаської міськради з посиланням на фахівців департаменту соціальної політики ради.
Як пояснила головний спеціаліст сектору обробки заяв і документів відділу соціальної допомоги управління соціального захисту населення Соснівського району Оксана Слюсар, до 1 жовтня цього року діяли такі норми щодо житлової площі: 21 м кв на одну особу + 10,5 м кв на сім’ю, зараз змінилися ці нормативи: на одну особу – 13,65 м кв + 35,22 м кв. сім’ю.
– Сумарно, якщо проаналізувати ці зміни, то до першого жовтня санітарна норма житла для призначення субсидії для сім’ї з одної особи становила 31,5 м кв. Тепер ця норма становить 48,87 м кв. Я вважаю, що це позитив, – пояснила спеціаліст.
Збільшено також норми на сім’ю з двох осіб – з 52,5 м кв до 62,52 м кв, на сім’ю з трьох осіб – з 73,5 м кв до 76,17 м кв і т.д.
Також фіксується збільшення норм споживання електроенергії. Якщо раніше на сім’ю з однієї чи двох осіб в будинку без електроплит було встановлено норму 75 кВ год., то зараз це 90 кВ год., плюс на кожного наступного члена сім’ї – 30 кВ год.
Водночас зменшилися норми на користування холодною і гарячою водою. З 1 жовтня у будинках з централізованим водопостачанням встановлено норми гарячої води 1,6 м куб. на особу, для холодної – 2,4 м куб. на особу. Для будинків без централізованого гарячого водопостачання – 4 м куб. на особу.
– До позитивних змін я б віднесла те, що раніше були обмеження: у разі придбання квартири, сім’я впродовж року не мала права звертатися за субсидією. Зараз це обмеження знято, – зазначає Оксана Петрівна.
Субсидія раніше призначалася власнику житлового приміщення, зараз одному із членів допомогосподарства. Діє й новий механізм розрахунку обов’язкового відсотка платежу, який розраховується індивідуально для сім’ї, залежно від її доходів.
– Мінімальна пенсія на сьогодні дорівнює прожитковому мінімуму непрацездатних і становить 949 грн. Згідно з розрахунку новою формулою, відсоток обов’язкового платежу буде становити 6%, а не 10-15%, як раніше. Якщо до сьогодні цей пенсіонер сплачував 94 грн, то тепер це в межах 58 грн. Для більш незахищених людей це важлива зміна, – пояснює Оксана Слюсар.
Однак, у випадку, якщо подають доходи працездатні члени сім’ї і у них за якийсь звітний місяць прибутки дорівнювали нулю або були менші, ніж прожитковий мінімум, то за такий місяць включається дохід, що дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатних громадян – 1218 грн.
– Будемо говорити відверто, це мабуть, є погіршенням для тих громадян, які мають приховані доходи, яким офіційно платять менше мінімальної зарплати, – пояснює спеціаліст.
За її словами, раніше субсидія призначалася у розрахунку фактичних витрат, але в межах норм, які були встановлені на комунальні послуги. Зараз субсидія призначається у межах соціальних норм житла.
І у випадку, якщо сім’я буде економити послуги і виявиться, що вони не спожили ці суми, призначені субсидією, вони їх не мусять повертати, а можуть використовувати в подальший період.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису