Допомога журналістам, які постраждали під час виконання професійних обов’язків, підвищення рівня знань колег з питань безпеки, співпраця на міжнародному рівні, яка дозволить посилити захист журналістів, – ці та інші напрямки роботи були пріоритетними для Національної спілки журналістів у 2014 році та залишатимуться ключовими найближчим часом. Про це повідомив перший секретар Спілки Сергій Томіленко під час підсумкового засідання секретаріату Черкаської обласної організації.
– На сьогодні питання безпеки, захисту прав та покарання за злочини проти журналістів залишається пріоритетним напрямком діяльності НСЖУ, – зауважує перший секретар Спілки, голова Черкаської обласної організації Сергій Томіленко. – Тільки з початку революції Гідності було зафіксовано сотні випадків брутальних порушень проти журналістів, коли беркутівці прицільно розстрілювали наших колег, навіть незважаючи на ідентифікуючі жилети.
Цьогорічна діяльність Спілки позначена також активною співпрацею з міжнародними організаціями – Міжнародною та Європейською федерацією журналістів, Польською Асоціацією Журналістів. Саме завдяки партнерській підтримці цих організацій вдалося організувати роботу Об’єднаного центру допомоги журналістам та видати матеріальну допомогу близько 200 колегам. Вдалося налагодити діалог і з Союзом журналістів Росії.
– Наш діалог з представниками іноземних ЗМІ спрямований насамперед на безпеку журналістів. Так, спільно з російськими колегами вдалося добитися звільнення журналістів, які перебували в полоні ЛНР і ДНР, – продовжує Сергій Томіленко.
Підбиваючи підсумки цьогорічної діяльності НСЖУ, Сергій Томіленко зазначив, що Спілка завжди реагувала на актуальні проблеми медіа-галузі. Так, серед останніх заяв – засудження створення Міністерства інформаційної політики. Спілка засуджує створення контролюючого органу як такого і не підтримує проекту положень діяльності Мінінформу. Крім цього, НСЖУ виступила із вимогою внести зміни до норм, якими передбачається обкласти податком на додану вартість (ПДВ) продаж, передплату та доставку періодичних друкованих видань.
– Запровадження такого нововведення призведе до подорожчання періодики щонайменше на 20 відсотків, – коментує Сергій Томіленко. – Навряд чи така зміна в законодавстві врятує Держбюджет, а от на функціонуванні багатьох редакцій вона однозначно поставить крапку.
Як поінформував Сергій Томіленко, Спілка також докладає зусиль для підвищення кваліфікації колег. Так, спільно з офісом Координатора ОБСЄ в Україні цьогоріч проведено низку семінарів для журналістів з питань безпеки і онлайн-медіа. Видано посібник із питань взаємодії журналістів і правоохоронців. Найближчим часом 4 тис. примірників Спілка поширюватиме серед представників медіа по всій Україні. Близько 300 примірників передбачено й для Черкащини.
реклама