Рішення Верховної Ради України стосовно звільнення суддів Конституційного Суду України вважається правомірним, стверджує народний депутат Микола Томенко.

Як відомо, Конституційний Суд формується з 18 суддів, по шість з яких призначаються відповідно Президентом, Верховною Радою та на з’їзді суддів України.

Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді», якою передбачила звільнення третини складу Конституційного Суду України, обраних за квотою Верховної Ради та призначення нових суддів, виходячи з того, що ці судді Конституційного Суду України не забезпечили верховенство Конституції України, порушили обов’язок захищати конституційний лад держави, конституційні права та свободи людини і громадянина і порушили присягу судді Конституційного Суду України.

Це рішення Верховної Ради України було оскаржене у Верховному Суді України і 2 грудня 2014 року Верховний Суд України ухвалив Постанову щодо того, що Конституційний Суд України (часів правління Віктора Януковича) своїми діями фактично змінив конституційний лад України, порушив низку положень Конституції України, засадничий конституційний принцип народовладдя, порушив конституційний принцип розподілу влад та легітимність діючих інститутів державної влади, внаслідок чого їхня діяльність стала базуватись на нормах, змінених Конституційним Судом України, а не Верховною Радою України як уповноваженим на це органом. Виходячи з цього, рішення Верховної Ради стосовно звільнення суддів вважається правомірним, заявив народний депутат Микола Томенко у політичному ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1», інформує його прес-служба.

За словами Миколи Томенка, на підставі рішення Верховного Суду України, ті члени Конституційного Суду, які брали участь у так званому «конституційному перевороті» та зміні конституційного ладу і які досі працюють суддями, повинні бути звільнені. За інформацією ЗМІ та експертів, це – голова Конституційного Суду Баулін Юрій Васильович та члени Конституційного Суду – Бринцев Василь Дмитрович, Вдовіченко Сергій Леонідович, Гультай Михайло Мирославович, Запорожець Михайло Петрович, Сергейчук Олег Анатолійович, Шаптала Наталія Костянтинівна.

– Отож, Президент та з’їзд суддів повинні невідкладно внести нові кандидатури до складу Конституційного Суду, оскільки, виходячи з рішення Верховного Суду, ще 8 суддів, які підпадають під дію рішення Верховного Суду, повинні бути невідкладного звільнені, – роз’яснює народний депутат.

реклама

Коментарі  

 
+3 #1 адекватний 08.02.2015 20:10
Прапвильно в суди теж треба з майдану брати, як і в владу. Вони то там порядок наведуть , як майдан навів в країні. Янукович вже не ворує. Зажили ми щасливим життям. В школу приходиш а там в тебе кожен тиждень не требують гроші. В люкарню приходиш і БАААА нема благодійних внесків. В банк зайшов а там тобі долари по офіційному курсу за 5 грн так і сиплють. На заправці благодать - бензин в ціну мінеральної води Тальнівська. Так так вдаримо майданом ще по суддях кругом же щастя народне. А в европу їдеш собі без візи а там пшеки та румини пропонують - ідіть до нас працювати керівниками , менеджерами і зарплатню достойну так і пропонують. БЛАГОДАТЬ. Микола додавлюй майданом країну додавлюй.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100