На Черкащині влада активно заохочує місцеве населення до моделювання програм об’єднання територіальних громад. Зокрема,обласна влада направила в райони методичні рекомендації і чекає від районів відповіді.

Як повідомив на вранішній нараді в ОДА директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Сергій Пасічник, методика спрямована на створення спроможних територіальних громад, які в інтересах місцевого населення можуть здійснювати суттєву частку суспільних справ: надавати якісну послуги в сфері освіти, медицини, культури, соціального захисту, охорони громадського порядку та наділені достатніми ресурсами. Одним з етапів формування спроможних територіальних громад є розроблення перспективного плану. Сюди входять і межі територій, і адміністративні центри, переліки територіальних громад, що увійдуть до об’єднаної громади. У визначенні адмінцентрів переваги надаються тим, хто має кращу розвинену інфраструктуру.

– В області є гарні напрацювання, зокрема, в Катеринопільському, Маньківському та Чорнобаївському районах. Причому, особливо хотілося відзначити керівництво Чорнобаївського району. В них пророблена гарна робота і їх напрацювання можна використовувати як модель, – зазначив Сергій Пасічник.

Разом з тим, зовсім не проведене моделювання в Драбівському, Золотоніському, Камянському, Корсунь-Шевченківському, Лисянському, Монастирищенському, Смілянському, Тальнівський, Черкаський та Чигиринський райони.

– Часто з відповідей, що надходить з районів, випливає, що не відбулося детального ознайомлення з законодавством. Відгукуються ж на прохання розробити плани об’єднання насамперед невеликі громади. Бо сільські голови великих сіл поки не бачать для себе перспективи в разі об’єднання. Вони втрачають у разі об’єднання свій статус абощо. Тому з боку частини сільських голів є протидія. Але нікого заганяти в таке об’єднання ми не збираємося, – роз’яснив Сергій Пасічник.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко нагадав, що раніше йшла мова про поїздку черкаської делегації на Київщину, де є приклад об’єднання громади. Проте Сергій Пасічник роз’яснив, що він зв’язувався з місцевою владою і виявилося, що там всі напрацювання – в теорії, тобіж на тому ж рівні, що і на Черкащині.

Також голова ОДА зазначив, що планується поїздка черкаської делегації до Польщі, щоб перейняти їх досвід щодо адміністративного реформування.

Детальніше - у ВІДЕО


Нагадаємо, 5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про добровільні об’єднання територіальних громад».

Як ідеться у пояснювальній записці, необхідність розроблення цього проекту Закону зумовлена суперечливістю положень статті 6 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відсутністю процедури об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст.

Метою проекту Закону є встановлення порядку об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та надання державної підтримки об’єднаним територіальним громадам.

За прогнозом розробників цього документу, "реалізація положень законопроекту дасть змогу: сформувати спроможні, самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними, фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на їхні органи місцевого самоврядування завдань та функцій".

З повним текстом Закону можна ознайомитись тут.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100