Розбиті дороги, неосвітлені вулиці, негаразди з транспортним сполученням, а ще відсутність ринку з сільськогосподарською продукцією та аптек – такі проблеми вчора під час зустрічі з міським головою Черкас Сергієм Одаричем обговорили жителі Дахнівки. Хоча від початку приводом для неї й стали скарги тамтешніх людей на місцевого перевізника, принагідно, у форматі діалогу, шукали вихід із низки інших наболілих роками питань.
Аби розмова була більш ґрунтовною й дахнівчани могли почути відповіді на всі свої запитання, на зустріч прийшли також заступники міського голови та керівники практично всіх структурних підрозділів міськвиконкому.
Невдовзі в Дахнівці з’являться пільгові перевезення, – міський голова
Баталії навколо приватного перевізника, який обслуговує 14-ий маршрут (а це фактично єдине транспортне сполучення з Черкасами), не вщухали впродовж останнього місяця.
Спершу підприємцю дозволили дещо відкоригувати схему руху. Утім, місцеві жителі аргументували владцям – такі зміни просто позбавляють їх можливості нормально й вчасно дістатися до роботи чи відвезти дітей до поліклініки, дитсадку чи школи. Тоді підприємця зобов’язали повернутися до звичного розкладу руху й заїжджати в центр мікрорайону. За що, стверджували на одному з засідань виконкому дахнівчани, перевізник нібито вимагав у пасажирів сплачувати подвійний квиток.
Відтак, минулого вівторка міська влада ініціювала розірвання договору з ФОП Копієвським Петром Йосиповичем, який обслуговує маршрут №14 «Вантажний порт – мікрорайон Дахнівка». Водночас, виконавчий комітет ухвалив рішення про внесення змін до руху маршрутного автобусу №31, продовживши його вул. М. Рокосовського у Дахнівці. На думку міського голови Сергія Одарича, такий підхід є достатньо правильним, оскільки дозволяє тепер дістатися жителям мікрорайону дістатися в різні кінці Черкас.
– Попри це, рішення про продовження маршруту №31 – тимчасове. Тож упродовж квітня нам потрібно підготувати на засідання виконкому всі необхідні проекти рішень та внести відповідні зміни, аби це, так би мовити, було не «на пташиних правах», – сказав він.
Водночас, у контексті розмов про перевезення дахнівчан, з’ясувалося, що нині це єдиний район міста, який позбавлений можливості пільгового проїзду в громадському транспорті. Мовляв, в інших частинах міста – десь краще, а десь гірше – черкасці можуть користуватися тролейбусами. Поки ж для жителів того мікрорайону вони недоступні.
– На ті маршрути, які зараз працюють тут ми передбачимо частину субвенції на пільгові перевезення. Щоб перекрити цю потребу, достатньо виділити 100 тисяч гривень, потому підписати з перевізниками зміни до угоди, передбачивши ці кошти, та внести зміни в розподіл субвенції на пільговий проїзд, – пообіцяв міський голова.
Під час цієї зустрічі Сергій Одарич доручив профільному департаменту протягом двох тижнів розробити чіткий механізм, аби жителі мікрорайону вже невдовзі могли користуватися пільгами на проїзд у громадському транспорті. Таке рішення Сергія Одарича дахнівчани зустріли оплесками.
У Дахнівці до літа мають облаштувати продовольчий ринок
На вчорашній зустрічі з міським головою Сергієм Одаричем дахнівчани серед іншого жалілися на надто високі ціни на продукти. Більше того, кажуть, у їхньому мікрорайоні взагалі працює всього один магазин. Як стверджують самі місцеві жителі, його власник не відчуває конкуренції та ставить ту ціну, яку схоче. Натомість пропонують відкрити там сільськогосподарський ринок.
– Такий ринок можна облаштувати на території маленької школи, – говорили міському голові активні жителі Дахнівки. – Тут раніше проводили ярмарки, і на свята, і різні осінні та весняні ярмарки, а років зо три-чотири тому – закрилися.
Відтак, міський голова доручив директору КП «Черкаські ринки» Дмитру Лукашенку розглянути всі можливі варіанти для відкриття в Дахнівці місцевого ринку, який би працював для початку хоча б раз на тиждень (наприклад, каже, по суботам).
– Тут є велика кількість потенційних покупців. Однак не думаю, що зараз є сенс робити такий ринок постійним. Можна почати з одного разу в тиждень. Якщо ж на нього буде попит, тоді можна говорити й про частіше, – сказав Сергій Одарич.
Міський голова обіцяє дахнівчанам вирішити проблему з аптекою
Нині безпосередньо в мікрорайоні «Дахнівський» немає жодної аптеки. Тож місцеве населення просить владців, аби ті допомогли їм вирішити проблему не одного року. Поки міський голова пообіцяв, що клопотатиме за відкриття аптечного пункту в обласному госпіталі для ветеранів. Хоча й така пропозиція не надто привалює дахнівчан. Мовляв, це для них – задалеко.
– Насправді, мені хотілося б, аби в порожніх приміщеннях школи облаштувати амбулаторію сімейного лікаря, який обслуговуватиме всю родину, там працювала б і аптека, – поділився Сергій Одарич. – Але для цього потрібні достатньо великі кошти. Боюсь, що в цьому році ми не зможемо профінансувати з бюджету повний обсяг, та й не встигнемо виконати всі роботи.
Так, за його словами, поки що міська влада домовлятиметься про відкриття аптечного пункту в госпіталі. Хоча й від ідеї про амбулаторію не відмовляється.
– Я думаю, що в цьому році ми таки спробуємо частину робіт зробити, так щоб уже наступного року на базі приміщень цієї школи могли відкрити амбулаторію, – запевнив він.
Міська влада шукає можливості для виділення земельних ділянок учасникам АТО
Під час зустрічі жителями Дахнівки також торкнулися питання виділення земельних ділянок для учасників АТО в Черкасах. Як зауважив міський голова Сергій Одарич, нині є звернення до районної ради, аби та розглянула можливість відшукати кілька земельних масивів загальною площею 40-50 гектарів на межах із обласним центром. У подальшому їх, якщо такі будуть, можна виділяли учасникам антитерористичної операції з Черкас.
– Реально, з того що ми маємо, можемо виділити всього з кілька десятків таких земельних ділянок. Утім, за нашими оцінками, у ході антитерористичної операції нині беруть участь понад триста жителів міста. Водночас, вже є понад сотню заяв для виділення таких ділянок, – розповів він. – Тож аби вирішити цю проблему, ми звернулися до Черкаської районної ради. Зі свого боку, я готовий і думаю депутати підтримають мене, виділяти кошти, щоб забезпечити там інфраструктуру – зробити дорогу, облаштувати під’їзд, провести водопостачання та електрику. Тобто зробити все для того, щоб був сенс будувати там житло.
Про це інформує прес-служба МВК.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису