реклама

реклама

Російський мільярдер Костянтин Григоришин, якому через кіпрську Garensia Enterprises Limited опосередковано належить 26,3% акцій «Черкасиобленерго», може виграти від того, що Фонд держмайна припинив торги держпакетами 46% акцій підприємства, пише hubs.

 

У прес-службі фонду туманно пояснили скасування торгів «технічними моментами» і не виключили, що незабаром інформація про їх продаж буде оновлена.

Це – не перше перенесення приватизації черкаської енергокомпанії. Її планували продати ще в березні 2014 року і навіть визначили стартову ціну. Акції «Черкасиобленерго» тоді оцінили в 98 700 000 гривень.

На перший погляд, скасування продажу повинна засмутити Костянтина Григоришина, який за рахунок покупки зміг би зміцнити свою присутність в «Черкасиобленерго». Через кіпрську Garensia Enterprises Limited Григоришину опосередковано належить 26,3% акцій.

Насправді відміна торгів російському бізнесменові скоріше на руку. Справа в тому, що 15 червня Фонд держмайна затвердив наказ про приватизацію в поточному році об’єктів групи Е. Серед 30-ти підприємств можна відшукати 99% акцій компанії «УкрЕСКО». Вона займається впровадженням енергозберігаючих проектів «під ключ» за гроші ЄБРР. Але її основна цінність – 25% акцій «Черкасиобленерго», які уряд включив до статутного фонду компанії при її створенні.

Викупивши «УкрЕСКО», Григоришин або дружні йому компанії сконцентрують у «Черкасиобленерго» повний контроль, витративши при цьому менше грошей. Адже чисто арифметично 25% мають коштувати майже вдвічі менше, ніж 46%.

Заощаджені кошти є куди витратити. Фонд держмайна збирається продавати й інші енергокомпанії. Наприклад, контрольний пакет акцій «Харківобленерго». У цьому конкурсі можлива конкуренція з боку інших учасників українського енергоринку: VS Energy Олександра Бабакова і Михайла Воєводіна, братів Суркісів та інших бізнесменів.

реклама

Коментарі  

 
0 #10 Явтух 08.07.2015 18:47
Цитую Реаліст:
Цитую Явтух:
Прийдуть ватники та позабирають всi вашi електричнi iграшки ))

Ну ти ж, ватник, прийшов уже - і нічого не сталося з Обленерго ;-)

Цитую Реаліст:
Цитую Явтух:
Прийдуть ватники та позабирають всi вашi електричнi iграшки ))

Ну ти ж, ватник, прийшов уже - і нічого не сталося з Обленерго ;-)

То до чого тут твое Облаенерго ,маленький ...? Який я тобi ватник? Ти ще не дочекався...почекай .Буде тобi й музика,й компютер,й телефон та все iнше...як дроти вiдключать .
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #9 Реаліст 08.07.2015 16:14
Цитую Явтух:
Прийдуть ватники та позабирають всi вашi електричнi iграшки ))

Ну ти ж, ватник, прийшов уже - і нічого не сталося з Обленерго ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #8 Явтух 08.07.2015 15:53
Прийдуть ватники та позабирають всi вашi електричнi iграшки ))
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #7 Черкаси 07.07.2015 08:23
Подивіться штат обленерго: цікаво чому луганські і донецькі уже у нас? Щоб і у нас розвалить і приХВатизувать? А те що у Григоришина бізнес у нас, то і у НАШИХ є у Ліпецьку.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #6 Явтух 06.07.2015 20:41
Шось знайомим засмердiло...)...Енергозберiгаюч i прожекти пiд ключ... вiкна...ЕБРР.....То ми Кiпру платимо за свiтло ,я так розумiю ? Конче Необхiдно було пiдняти цiни на електроенергiю ! А до чого тут Черкаси ? Ми ж не на Кiпрi живемо? Чи там вже знову вийшла з пiни Афродiта ?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #5 Майдан зол 06.07.2015 13:10
Відставка Луценка говорить про кризу не тільки в коаліції, але і в БПП .А що може гарного бути в БПП?Там 10% демократів 50%бізнеспартнерів ,10%..зів та 30%ригів,а зверху кондитер з Ложкіним.....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #4 Реаліст Комаров 06.07.2015 11:57
Все в загоні, а чому тоді повинен бути порядок в приватизації???? Анархія на порозі, а вони енергетику ділять.........................
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #3 угу 06.07.2015 11:39
Політолог проросійського руху Віктора Медведчука «Український вибір», який став автором прапора неіснуючої «Новоросії», Михайло Павлів живе в Києві і безперешкодно роздає «експертні» коментарі центральним ЗМІ.(питання до порошенко,чим він поснить представництво України в мінську Кучмою(проти якого було два майдана)і кума агресора путіна медведчука?)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #2 Черкаси 06.07.2015 09:21
Від ВР чекаю єдиного закона та єдиної зміни до Конституції-ІМПІЧМЄНТ.І по діючий Конституції,чек аю подання в суд на дозвіл розпочати процедуру усування порошенко з посади президента за невиконання службових повноважень і порушення конституційних положень.Президент зобов"язан в разі загрози агресії ввести ВС,війна більше року,Порошенко визнає агресію РФ і ігнорує обов"зок подання в ВР.Порошенко відповідає за безпеку та є головнокомандую чим.Хто в Україні є відповідальним за війну?За що і як відповідає Порошенко?Порошенко відповідає за зовнішню політику,в десяти ключових країнах нема послів,США,Брит анія,Австралія...ЦВК рік нелегитивна,Пор ошенко саботує подання.Конституційний суд,Порошенко саботує.Україна парламенсько-президенська,чо го Порошенко втручається в економіку,зміни КС і так від імпічмєнта і до срока.Про мінсько-нормандські договорняки і їхні наслідки для України промовчу.Закріплення мінська в КУ взагалі зрада.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+16 #1 злий 05.07.2015 15:14
захотілось відрубати електрику,висми кнути всі дроти,а все через кондитера,який блокує націоналізацію майна країни агресора,вони дітей наших вбивають,а ми спрвано за електрику їм платимо.ГОЛОВНЕ В ЛІПЄЦКУ ВСЕ ДОБРЕ... :-x