Сьогодні 5 776 Новий рік святкують брацлавські хасиди в Умані. Понад 25 тис. паломників уже приїхало поклонитися на могилу свого проповідника Цадика Нахмана, передає кореспондент УНН-Центр.
"Ми не маємо права нічого роботи - ні по телефону говорити, ні за кермом їздити, ні навіть сірниками користуватися. Перед святом запалюємо спеціальні свічки, які горять 24 години", - розповів один з паломників кореспонденту УНН-Центр.
Цьогорічне святкування Рош-а-Шана розпочалося із дощу. Проте це паломників не засмучує. Кажуть, що це гарний знак з неба.
Паломники здебільшого розташовуються лише в одному районі в центрі Умані, але заселяють інтенсивно всі наявні помешкання . Вхід до хасидів — лише за спецперепустками або з відміткою у паспорті про місцеву реєстрацію.
Оскільки Синагога може вмістити не більше 5 тисяч паломників, більшість хасидів у молитвах традиційно зустріне Новий рік на вулиці - на сходах перед будівлею, біля парканів, на балконах та ін.
У Новий рік не можна нічого робити. Відповідно хасиди готують їжу ще за кілька днів до свята.
Хасид розповів, що серед святкових страв будуть яйця, рис, картопля, а також фрукти з медом, що означатиме солодкий рік. Замість вина вони п"ють виноградний сік.
Новий рік в Умані лише чоловіки.
"Вважається, що жінки заважатимуть чоловікам молитися, відволікатимуть на розмови та наводитимуть на гріховні думки", - пояснив один з паломників.
Як повідомляв УНН, за останніми даними до Умані прибуло більше 25 тис. хасидів-паломників.
реклама
Коментарі
Ребе, а каким образом сохранилась сама могила Нахмана? Кто ее оберегал? Просто интересно...
Учи историю, прежде чем писать не правду. В Умани были закрыты все синагоги. Место где похоронен Нахман превратили в жилой район, а там раньше было еврейское кладбище. Во время Великой Отечественной Войны, в Умани погибло 25 тысяч евреев, а также огромное количество военнопленных. Уже в годы Перестройки хасиды начали будировать вопрос у властей СССР, а потом уже и Украины про могилу Нахмана в этой части города и уже спустя годы построили инфраструктуру где сейчас десятки тысяч паломников ездят каждый год на праздники.
Стрічка RSS коментарів цього запису