реклама
B.E.S.T. Bukovel 2026

Редакція отримала копію листа, наданого журналісткою Лідією Титаренко, у якому громадськість вимагає від депутатів обласної ради скасувати рішення щодо виділення 1 млн.300 тис. бюджетних гривень на будівництво  музею-церкви, підпорядкованій Московському патріархату. (ІУ сесія, 25.03.16).

"Під виглядом “реконструкції” пам”ятного знака загиблим учасникам війни в Афганістані, замасковані проросійські сили протягли на сесії рішення... Це  рішення - небачений цинізм, паплюження пам”яті героїв, які віддали життя за суверенітет і цілісність Української держави. Це плювок у душу тим бійцям, котрі зараз у окопах і бліндажах боронять від російських окупантів та їх найманців рідну землю. Пам”ятний знак “афганцям”, створений талановитим українським  художником Іваном Лавріненком -  глибоко образний, завершений мистецький твір... Якщо хтось захоче поставити поминальну свічку — поруч Свято-Троїцький собор, де завжди моляться за українських вояків, за мир і щасливе майбутнє України. Шановні депутати! Якщо  у вашому розпорядженні є 1 мільйон 300 тисяч гривень —  направте їх на створення обласного реабілітаційного центру для воїнів АТО, для колишніх воїнів-афганців, для допомоги старим батькам загиблих в “неоголошеній війні”, - йдеться у листі.

Його, зокрема, підтримали: Лавріненко Іван,  художник, автор меморіалу загиблим в Афганістані, Теліженко Микола, заслужений художник України, Олександра Теліженко, заслужений художник України, Володимир Поліщук, доктор філологічних наук, професор ЧНУ, Ольга Калина, народна артистка України, Зіновій Юрович, директор Черкаського народного хору, заслужений працівник культури України, Микола Петрина, керівник ансамблю "Росава", заслужений артист України", Ольга Шарапа, директор музею "Кобзаря" Т.Г.Шевченка, заслужений працівник культури, Людмила Йосипова, заслужена артистка України, Михайло Тихоненко, заслужений артист України, Оксана Пашкевич, Катерина Щербак, Сергій Драголюб, Тетяна Ковальська, Яна Видиборець, Сергій Тичина, Петро Осипенко - артисти Черкаського народного хору (усього 21  підпис), Ольга Сиволап, Тетяна Валах, Ольга Мазуренко, Микола Борщ, Ірина Собко, Олександр Шумейко Тетяна Григоренко, Марина Бугеря - наукові працівники Черкаського обласного краєзнавчого музею (усього - 14 підписів), Лідія Титаренко, Володимир Кудря, Мирослава Станкевич, Ірина Гилюк, Яна Лимаренко, Олена Нечитайло - журналісти (усього 15 підписів), весь колектив Черкаського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, повідомила Лідія Титаренко.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #15 Еколог 31.03.2016 11:45
На театр-руїну в центрі міста грошей немає, а на церковний ларьок знайшли.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #14 Лёва 31.03.2016 11:20
К сожалению церковь, в большей степени, сейчас напоминает коммерческую организацию,где мы с вами даём возможность безбедной жизни директора этой организации-попу.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #13 Невзоров 31.03.2016 11:06
від попів, від їх світогляду, крім заборонення, вандалізму, скобарства і хамства, чекати нічого. «Коли ви читаєте про все це в книжках, коли ви читаєте про те, як палили людей, як знищували книги, як забороняли науку, вам здається, що це фантазії. Мені б хотілося, щоб всі переконалися, що це не фантазії. Якщо людям з фанатичною, по суті справи, а з моєї точки зору — злочинною ідеологією, дати волю, то вони, звичайно, рознесуть все до чортової матері
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #12 Язон 31.03.2016 10:49
Цитую Я черкащанин:
Тобто, пам'ятник афганцям має бути таким, як хочуть ці люди, а не таким, як хочуть самі афганці?

А с каких пор у Червонца монополия на память о черкащанах, посланных коммунистами убивать и умирать за тридевять земель?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #11 Язон 31.03.2016 10:47
Цитую стабилизец:
канеш, на тиятр денюх нет, на поповские же примочки - сколько угодно. тратить общественные средства на религию - преступление,

В том и идиотизм. Церковь у нас отделена от государства.Церквим и другие культовые сооружения верующие за свои деньги должны строить. Но для РПЦ - почему3-то хотят строить за городской счёт. Причём земдлеотвод решает почему-0то областной совет ,а не городской - и горсовет молчит как рыба об лёд. Памятник павшим - это одно. Церковь государства ,воюющего с Украиной, церковь конфессии, в которой воинам украинской армии отказывают в причастии - немножко другое. Даже если Червонцу дали церковный червонец на лапу - не надо прикрывать корыстный интерес памятью наших детей и братьев, посланных на смерть неизвестно зачем совковыми партсекретарями .
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #10 стабилизец 31.03.2016 10:13
канеш, на тиятр денюх нет, на поповские же примочки - сколько угодно. тратить общественные средства на религию - преступление, потому как члены этого самого общества разной веры, а то и агностики. :lol: но громада молчит - значит одобряет жирование попов за ее счет.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #9 ганьба 31.03.2016 08:27
Що мало церков? Це нагадує вже сєть супермаркетів по викачці грошей.
Хто вірує та хоче помолитися той пройде 100 метрів. Не паплюжте місто та його архітектуру, воно і так вже схоже на забитий райцентр.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #8 Лікар 31.03.2016 00:58
Параноїки!!!
До чого тут Росія ???
Ввижається чи що ?!
Не плутайте грішне з праведним !!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #7 Сидоров 30.03.2016 21:28
Решение в пользу москвы, это пятая колонна в действии. :cry:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #6 капут 30.03.2016 19:42
прекрасні подвійні стандарти від такої ж журналістки (яка до речі, мала б хоч вигляд зробити, що професійна і незаангажована) .