Всеукраїнська нарада «Стан водопровідно-каналізаційного господарства. Вихід із кризи» відбувається сьогодні в черкаському Будинку рад.
За словами присутнього на нараді заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуарда Кругляка, який тривалий час працював головним інженером житомирського водоканалу, ситуація у водопровідно-каналізаційному господарстві досить непроста. І той факт, що централізованим водопостачанням в Україні забезпечені тільки 22% сіл (міст – 99%), а каналізацією – лише 2% сіл (міст – 97%) – лише невелика частина проблеми.
Населення у понад 260 населених пунктах України отримує воду з відхиленнями за окремими хімічними показниками. Застарілі очисні споруди часто не можуть довести питну воду до належної якості. Ситуацію значно погіршують відключення водоканалів від електричної мережі за борги.
Якість стічних вод часто-густо взагалі є небезпечною для довкілля. Щорічно у водойми скидається 57 млрд куб. м каналізаційних стоків без очищення.
Загальна протяжність водопровідних мереж по країні становить 180 тис км, каналізаційних мереж – 51 тис км. На сьогодні потребують заміни 38% водопровідних мереж і 37% каналізаційних мереж. Негайної заміни потребують 29% агрегатів водопровідних та 35% каналізаційних насосних станцій. Ці станції будували у 1950-1980-их роках, їх давно треба реконструювати. Разом із тим, внаслідок недостатнього фінансування будівництва та реконструкції більшості об’єктів водопостачання та каналізування, ці роботи практично не проводяться. А тим часом, для реконструкції водопровідних та каналізаційних мереж потрібно мільярди доларів.
– Усі ці проблеми крім нас ніхто не розв’яже! – наголосив Едуард Кругляк. Він закликав залучати для реконструкційних робіт кошти з різних джерел – від Держфонду регіонального розвитку до інвестицій і кредитів міжнародних фінансових структур.
У цьому плані позитивний досвід є у «Черкасиводоканалу» – про це розповіли перший заступник міського голови Черкас Станіслав Овчаренко та його однофамілець, директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко. Але самих міжнародних кредитів недостатньо.
– Запорукою розв’язання наших проблем може бути тільки співпраця між підприємствами, місцевою владою та Мінрегіоном, Національною комісією (що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, – ред.), – переконаний Сергій Овчаренко.
Іншими суттєвими проблемами водоканалів, на думку пана Овчаренка, є спад реалізації водопровідної води, відсутність комерційного обліку води тощо.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису