У прямому ефірі телепередачі «60 хвилин» на каналі «Россия 1» колишній глава Адміністрації Президента України часів Віктора Януковича Андрій Клюєв звинуватив відомого на Катеринопільщині майданівця, громадського активіста, керівника районного осередку Народного Руху України Андрія Чумака у розстрілі правоохоронців під час Революції гідності, інформують «Вісті Черкащини».
Про це йдеться на 43 хвилині ефіру. Він запевнив, що має дані, зіславшись на відео, що Чумак Андрій Андрійович, 1958 року народження, із Черкаської області «стріляв по правоохоронцях, які були навпроти нього».
Наразі Андрій Чумак – поважна людина в Єрківській громаді, де він працює головним спеціалістом житлово-комунального господарства та благоустрою. На День Незалежності України 2016 року очільник Єрківської ОТГ Леонід Польовий вручив йому грамоту за активну громадську позицію, виявлену під час Революції гідності. Окрім того, Андрій Чумак є рідним дядьком загиблого в АТО 24-річного Віталія Чумака ─ командира танку 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону (128-ма бригада), молодого героя, якого вшановує вся Катеринопільщина.
Андрій Андрійович дивується своїй популярності на російському телебаченні: «Я вже про це кілька разів чув. Сам відео не бачив. Це якийсь фейк. Не розумію, кому це потрібно. Як стріляли на Майдані, я був у госпіталі. Андрія Клюєва я не знаю, ніколи з ним не спілкувався. На Майдані я співпрацював здебільшого з Борисом Тарасюком та Петром Шевченком від "Батьківщини". Що там Клюєв про мене каже – це неправда!»
Експрес-опитування єрківчан показало, що ніхто з них не вірить у те, що Андрій Андрійович стріляв у правоохоронців. Те, що він був на момент розстрілів у госпіталі, підтверджують. Щоправда, жоден із опитуваних, на жаль, не захотів свідчити про це відкрито.
Щодо особи самого Андрія Клюєва, то, з Вікіпедії дізнаємось таке: Генеральна прокуратура України спершу розшукувала Андрія Клюєва «за підозрою у причетності до скоєння масових убивств» (2014), потім йому кілька раз змінювали підозру – шукали за статтями «незаконного перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів» (2014), «заволодіння майном в особливо великих розмірах» (2014), «привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», а також підозрювали у розкраданні одного з половиною мільярда гривень кредиту від державного банку (2015). Однак, 28 січня 2017 року Печерський районний суд Києва відмовив ГПУ почати спеціальне (заочне) розслідування проти Андрія Клюєва і повернув клопотання як таке, що не відповідає нормам Кримінального процесуального кодексу» (детальніше дивіться статті: Андрій Клюєв та Андрей Клюев у Вікіпедії).
На російському телебаченні не вперше звинувачують українських громадян у скоєнні тяжких злочинів.
Тетяна Івашкевич
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису